Kladenská lavina zavalila hokejbalisty Kovo Praha třinácti góly!

Pátek, 9. listopadu 2018 21:50

Hráči Alpiqu Kladno předvedli koncert, na který doplatil jejich soupeř, Kovo Praha, dokonce v domácím prostředí na Palmovce. Přestože po první třetině pražský tým překvapivě vedl 2:1, nakonec prohrál hrozivým skóre 4:13!

Kladenská lavina zavalila hokejbalisty Kovo Praha třinácti góly! (Ilustrační foto: KL)

Kovo Praha – Alpiq Kladno 4:13 (2:1, 1:8, 1:4)

Kladeňáci jako vysoký favorit začali náporem, který byl překažen nedovoleným zákrokem Schnaubelta. Hosté se však v klidu ubránili. O pár minut později si zahráli hru pět proti čtyřem i svěřenci kouče Kadlece. Za katrem seděl exkladenský Ogurčák. Ten se mohl po necelé minutě radovat z vedení. Obránce Winter vyhodil míček z vlastní obranné třetiny přímo na Řebíka, který napálil míček do šibenice. Ale o necelou půl minutu později Alpiq přece jen přesilovku využil, když Dědič ranou z poloviny hřiště překonal brankáře Laina. V závěru úvodní části skórovalo i Kovo v početní výhodě. U tyče se prosadil domácí Kočka.

Po první pauze bylo brzy vyrovnáno. Junior Kamenář bombou nedal domácímu gólmanovi šanci. Za další minutu zužitkoval Schnaubelt nahrávku Procházky. To byla tvrdá rána pro Pražany, zvláště když za další minutu Barnošák tečoval střelu Nováka za záda domácího brankáře. To nebylo vše. Domácí faulovali a Středočeši využili i druhou přesilovku, když úspěšným střelcem byl Soukup. Alpiq tak během pouhých osmdesáti sedmi vteřin třemi góly otočil průběh utkání. Na vzniklý stav reagovali trenéři Kovo střídáním brankářů, když Laina vystřídal Křivánek. Ten však udržel čisté konto jen dvě minuty. Haisman prošel mezi beky a napálil míček do pravého horního rohu. Kladenská lavina ničila tým z hlavního města i nadále.  Procházka se prosadil po brejkové situaci, Barnošák zase využil přesilovou hru. V poslední minutě druhé třetiny ještě padly dvě branky. Nejdříve Ogurčák snížil bombou pod horní tyč, ale vzápětí Špaček prostřelil Křivánka.

Kanonáda Kladna pokračovala i v poslední patnáctiminutovce. Nejdříve předvedl perfektní zákrok Jirotka, který zneškodnil hned dva pokusy po sobě, ale o chvíli později jubilejní desátou branku vsítil Špaček, který zůstal nepovšimnut před domácí klecí. Domácí se úplně sesypali. Další rány do vazu přidali Pražanům Dědič střelou z dálky a o chvíli jeho kolega z obrany Soukup, jehož zásluhou Alpiq využil i čtvrtou přesilovku. Kosmetickou úpravu výsledku provedl Wurdák, jehož pokus doskákal za záda kladenského gólmana. Gólový účet však přece jen ukončili kladenští hráči. Eitler v oslabení unikl a našel recept na pražského brankáře.

„V první třetině Kovo velmi dobře bránilo, naopak náš celek si zbytečně komplikoval hru .O přestávce jsme si řekli, že musíme hru především zjednodušit a zrychlit, což se nám podařilo. Dokázali jsme rychle přecházet před branku domácích, kde jsme úspěšně zakončovali. Vsítili jsme pár hezkých gólů a kluci předvedli zakončení, jak si představujeme,“ byl velice spokojen asistent trenéra Jaroslav Procházka.

Dopadený zloděj si opakovaně vymýšlel totožnost, vydával se i za svého bratra

Branky: 9. Řebík (Winter), 14. Kočka (Plecitý), 30. Ogurčák (Winter), 40. Wurdák (Pátek, Kohoutek) – 10. Dědič (Eitler), 18. Kamenář (Barnošák), 19. Schnaubelt (Procházka), 20. Barnošák (Novák, Špaček), 20. Soukup (Hnízdil), 22. Haisman, 27. Procházka (Schnaubelt, Hrabár), 28. Barnošák (Šíma), 30. Špaček (Pražák, Hnízdil) 35. Špaček (Hrabár, Hnízdil), 36. Dědič (Schnaubelt, Eitler), 37. Soukup (Hrabár), 43. Eitler (Schnaubelt), Rozhodčí: Kettner – Danylec. Vyloučení: 4:6, přesilovky: 1:4, oslabení: 1:1.

Sestava: Jirotka – Šícha, Hrabár, Soukup, Haisman, Novák, Dědič – Pražák, Hnízdil, Špaček – Procházka, Eitler, Schnaubelt – Barnošák, Šíma, Kamenář.

1. zprávy

2. zprávy

3. sport

Royal Fitness se postará nejen o Vaši postavu

Kladenští šachisté uhájili druhou ligu

5. sport

Kanonýři Kladno vstupují po osmi letech zpět do superligy, poslali Buldoky domu po výsledku 4 :2