Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Kladenští volejbalisté nestačili na rozjeté Brno

Sobota, 10. Listopad 2018 20:58

Hráčům Kladno volejbal cz se nepodařilo navázat na velmi dobré výkony z posledních utkání. V domácím prostředí nestačili na Volejbal Brno a prohráli zaslouženě 1:3.

Kladenští volejbalisté nestačili na rozjeté Brno (Ilustrační foto: KL)

Kladno volejbal cz  – Volejbal Brno   1:3  (-22, 22, -24, -22)

Domácí nezačali zápas dobře, naopak Brno potvrdilo, že v žádném případě nechce hrát v Uniqa extralize druhé housle. Přesnou hrou na síti a účinnými útoky se dostalo Brno do vedení 6:9, které se navyšovalo na rozdíl až pěti bodů. Domácí sice stav 17:22 stáhli na 20:22, ale to bylo vše. Moravané si náskok v pohodě udrželi až do konce setu.

Hosté začali v podobném duchu i druhou sadu. Ujali se vedení 3:6, ale domácí dokázali vyrovnat na 8:8. Potom začal boj o každý bod až do stavu 15:15. Když hosté zvýšili na 15:17, zdálo se, že domácí budou tahat opět za kratší provaz. Ale potom přišel na servis Habr, jenž čtyřmi úspěšnými podáními otočil vývoj setu. Kladeňáci si pak došli pro vítězství ve druhém pokračování.

Třetí dějství mělo naznačit, kdo na tom bude lépe. Přes opětovný špatný vstup svěřenců trenéra Fortuníka se domácí zlepšenou hrou na podání i na síti dostali do dvoubodového až tříbodového náskoku. Za stavu 24:21 již domácí fanoušci mysleli, že sadu nelze tratit. Ale potom přišel na servis Srb Okošanovič a čtyřmi tvrdými podáními za sebou poslal Brno dovedení 1:2.

Čtvrtá sada připomínala přesýpací hodiny. Úvodní míče byly v režii hostů, potom Kladeňáci se dostali do vedení o jeden až dva míče. V poslední třetině setu se Brňané mohli opět spolehnout na výborného nahrávače Boulu a univerzála Okošanoviče, který pro hosty získal vedení 17:20. Domácí ještě bojovali, ale hosté prvním mečbolem rozhodli o své výhře.

„Bohužel jsme začali chladně a profesorsky. Potvrdilo se, že se trápíme na útoku, kde se nám nedaří. Musím přiznat, že Brno hrálo výborně a zaslouženě zvítězilo. Nedomnívám se, že by mužstvo bylo unavené, i když nastupuje jenom základní sestava. Hlavní příčina je v tom, že z celé Uniqa extraligy jsem nejhorší, co se týká ztrát. Pokud se nám nedaří extrémně na servisu, tak se v útočné fázi těžko prosazujeme. V mužstvu došlo k několika změnám. Dohodli jsme se na ukončení angažmá s Bartoszem Cedzynskim, jenž se vrátil do Polska. Podobná situace je i u Jana Hrdého. Co se týká Fabiana Martineze, řeší v současné době svoje další angažmá,“ konstatuje kouč Milan Fortuník.

Čtěte také:

FOTO: Čtyři využité přesilovky přinesly Alpiqu další výhru

Sestava: Habr, Zajíček, Vemič, Konečný, Hýský, Sobotka – Moník. Střídali: Marel. Rozhodčí: Kořenek – Fink. Zápas trval: 105 minut. Diváci: 450.

2. liga skupina A: Kladno volejbal cz B – TJ Netolice 1892 3:1 (16, 18, -21, 18) a 3:1 (19, 23, -18, 22). Kladno volejbal cz – USK Slavia Plzeň 3:2 (-23, -21, 18, 21, 14 ) a 3:0 (22,20,19 ).

banbad