Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Nedonošené děti hlídá v kladenské nemocnici pět nových inkubátorů

Pátek, 9. Listopad 2018 07:00

Na jednotku intenzivní péče nedonošeneckého oddělení kladenské nemocnice přibylo pět nových moderních inkubátorů. Do těch zdravotníci umisťují nezralé novorozence nebo novorozence vyžadující intenzivní péči.

Nedonošené děti hlídá v kladenské nemocnici pět nových inkubátorů (Foto: Hana Senohrábková)

Na nedonošeneckém oddělení se vyskytují děti narozené nejčastěji od 32. týdne těhotenství nebo s porodní hmotností pohybující se kolem 1 500 gramů a vyšší. Dodávka nových přístrojů byla možná díky dotacím Středočeského kraje na obnovu a modernizaci zdravotnické techniky.

„Ročně se v kladenské porodnici narodí přes 1 250 dětí, z nichž zhruba 110 novorozenců potřebuje péči v inkubátoru. Nové přístroje Isolette 2000 jsou tak pro naše oddělení velkým přínosem. Umožňují nám provádět v nich všechny činnosti včetně resuscitace a malých výkonů. Vždy samozřejmě záleží na zdravotním stavu miminka,“ řekla staniční sestra nedonošeneckého oddělení Radka Tesařová.

„Po technické stránce jsou inkubátory v podstatě stejné jako naše stávající, se kterými jsme velmi spokojeni. Umožňují nám rychlý přístup k dítěti, snadnou manipulaci s novorozenci, mají vhodné polohování, jsou lehce ovladatelné, jednoduché na údržbu i desinfekci, minimálně hlučné a oceňujeme i šikovné příslušenství,“ popsala výhody nových inkubátorů staniční sestra.

Čtěte také:

Na parkovišti v Kladně odchytávali strážníci nutrii říční

Neonatologické oddělení Oblastní nemocnice Kladno je moderním novorozeneckým pracovištěm, které bylo v roce 2014 zařazeno mezi Intermediární perinatologická centra. Poskytuje specializovanou péči nejen předčasně narozeným dětem, ale i donošeným novorozencům se zhoršenou poporodní adaptací nebo novorozencům nemocným. 

Nedonošené děti hlídá v kladenské nemocnici pět nových inkubátorů (Foto: Hana Senohrábková)

Autor: Hana Senohrábková


banbad