Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Dopadený zloděj si opakovaně vymýšlel totožnost, vydával se i za svého bratra

Pátek, 9. Listopad 2018 07:30

Dobrý den si z ochranky obchodního domu a přivolaných policistů dělal devětapadesátiletý recidivista, který se v jednom z kladenských supermarketů pokusil pokladní zónou pronést sáček s ořechy. Hned dvakrát lhal o své totožnosti, přiznal se až napotřetí.

Dopadený zloděj si opakovaně vymýšlel totožnost, vydával se i za svého bratra (Ilustrační foto: KL)

Pracovník ostrahy podezřelého muže zpozoroval, když stál ve frontě u pokladny. Na pás položil plastovou láhev s pivem a čekání si zkrátil krádeží. Z regálu sebral sáček s ořechy za 90 korun a schoval ho do kabátu. U pokladny pak zaplatil pouze pivo. Ihned k němu přistoupil hlídač, který ho zadržel a zavolal policii.

V absurdní divadlo se změnila hlídkou prováděná lustrace. Napoprvé policisté zjistili, že totožnost, kterou muž uvedl, není pravdivá, poněvadž takový člověk neexistuje. Napodruhé už muže v evidencích vylustrovali. Když ale porovnali člověka na fotce s tím, který stál před nimi, bylo jasné, že něco nehraje. Až na třetí pokus zadržený muž uvedl pravdivé údaje. Přiznal se, že předtím nadiktoval iniciály svého bratra. Když však zjistil, že bude za svůj přestupek odměněn blokovou pokutou, raději se přiznal.

Čtěte také:

Dům kultury zve na koncert Kladenského symfonického orchestru

„Policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelým je devětapadesátiletý muž, který se i před měsícem dopustil taktéž drobné krádeže. Policejní hlídka podezřelého převezla k zadokumentování tohoto skutku na obvodní oddělení Kladno Kročehlavy. Muž je nyní podezřelý z přestupku proti majetku,“ uvedla pro Listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)


banbad