Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Na parkovišti v Kladně odchytávali strážníci nutrii říční

Čtvrtek, 8. Listopad 2018 07:30

Kladenští strážníci za sebou mají kuriózní odchyt. Potýkali se s nutrií říční, která se uvelebila pod zaparkovaným vozidlem na náměstí 17. listopadu. Zvíře skončilo v záchranné stanici AVES na Čabárně.

V Kladně museli strážníci odchytit rozčílenou nutrii říční (Foto: MP Kladno)

V úterý odpoledne přijali kladenští strážníci oznámení, že pod jedním z aut zaparkovaných na dvoře pobočky magistrátu města se nachází neznámé zvíře. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o pěkně vykrmenou nutrii říční.

Čtěte také:

Poznáte muže na fotografii? V Kladně spáchal loupežné přepadení

„Nezvaná návštěvnice se nechtěla nechat od strážníků chytit, proto byl na místo přivolán pracovník Odboru životního prostředí Magistrátu města Kladna, kterému se, ve spolupráci se strážníky, podařilo nutrii polapit. Rozčílené zvíře bylo umístěno do přepravní bedny a hlídka jej odvezla do záchranné stanice AVES na Čabárně,“ uvedla pro Kladenské listy mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Nutrie říční, známá též jako vodní krysa, je velký hlodavec původem z Jižní Ameriky. Dnes už se běžně vyskytuje i v České republice. Že se objevila v Kladně je však zarážející. Nutrie totiž zpravidla žijí na hustou vegetací pokrytých březích potoků, jezer a řek, kde si budují nory, od kterých se běžně nevzdalují více než na desítky metrů. Letos se hojně vyskytovaly například v Berouně, kde si místní rádi krátili čas jejich pozorováním a krmením. Na pohled roztomilý hlodavec je ale katastrofou pro životní prostředí. Hloubením až patnáctimetrových nor narušuje břehy, povodňové zábrany a hráze. Nutrie také požírají vzácné mokřadní rostliny a přenášejí choroby.

Autor: (red)


banbad