Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Dům kultury zve na koncert Kladenského symfonického orchestru

Čtvrtek, 8. Listopad 2018 07:50

Mimořádný koncert se uskuteční již brzy v kladenském Domě kultury. Milovníci hudby jsou srdečně zváni na poslední koncert projektu Má vlast 1918 – 2018, který představí Kladenský symfonický orchestr. Poprvé v Kladně zazní Slavnostní (Triumfální) symfonie Bedřicha Smetany a závěr koncertu bude patřit dirigentovi a autorovi Symfonie in C Královské s podtitulem Ke stému výročí zániku monarchie, která bude mít na tomto koncertě svou premiéru.

Dům kultury zve na koncert Kladenského symfonického orchestru (Foto: KL)

Nedělní večer 11. listopadu je věnován všem milovníkům vážné hudby. Kladenský symfonický orchestr, který je členem České asociace neprofesionálních, komorních a symfonických těles a Evropské a světové federace orchestrů, odehraje poslední koncert projektu Má vlast 1918 – 2018. V rámci tohoto koncertu v Kladně vůbec poprvé zazní Slavnostní (Triumfální) symfonie Bedřicha Smetany, která jako jediná končí císařskou hymnou.

Dále se divákům představí sólista a violoncellista Kladenského symfonického orchestru, rodák z Rakovníka, Miroslav Domanja, který zahraje skladbu Antonína Dvořáka Klid lesa.

Samotný závěr velkolepého večera bude patřit kladenskému skladateli a dirigentovi orchestru Karlu Procházkovi, autorovi Symfonie in C Královské – Ke stému výročí zániku monarchie. Právě tato symfonie, která vznikala průběžně už od roku 2015, bude mít na listopadovém koncertě svou premiéru. Skladba vznikala s myšlenkou připomenutí nesmírného kulturního odkazu celé české státnosti a slavné minulosti našeho národa.

Čtěte také:

Sládečkovo muzeum chystá přednášku o malíři, který kreslil vnitřní běsy

Koncert se odehraje v Malém sále Domu kultury Kladno v neděli 11. listopadu od 19.00 hodin. Vstupenky bude možné zakoupit na místě od 18:15 hodin za 100 korun.

Dům kultury zve na koncert Kladenského symfonického orchestru (Foto: Karel Procházka )

Autor: (kh)


banbad