Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

FOTO: V Buštěhradu vznikl nový rybník

Středa, 7. Listopad 2018 07:10

Na jaře letošního roku se u buštěhradské Bouchalky začalo s budováním nového rybníku. Ten má sloužit nejen k rekreačním účelům, ale také jako pomoc se zadržováním vody v krajině kvůli dlouhotrvajícímu suchu.

V Buštěhradu vznikl nový rybník (Foto: KL)

V Buštěhradu vznikal od jara nový rybník a také nová přístupová cesta k němu. Celá akce vyšla na šest milionů korun a investorem tohoto projektu je Státní pozemkový úřad. Starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková uvedla, že rybník bude zkolaudován v listopadu.

Kolem rybníku byly také vysázeny okrasné rostliny a rozestavěny lavičky, takže bude buštěhradským obyvatelům sloužit i k rekreaci. Důležitou jeho funkcí je ale především pomoc se zadržováním vody v přírodě. Obce i stát si jsou vědomy problémů, které způsobuje dlouhotrvající suché klima, proto se snaží realizovat takové projekty, které pomáhají situaci řešit.

Čtěte také:

Před elektronickou dražbou proběhne v Poldovce další prohlídka

Také Dolní rybník v Buštěhradu, který slouží mimo jiné i k rybolovu, se letos dočkal úprav. Bylo vyčištěno a opraveno odtokové koryto a projekt počítá i se dvěma novými moly na rybníku. Že se nejednalo o banální záležitost, potvrdila Listům starostka Javorčeková: „Oprava odtokového koryta není vůbec jednoduchá, místy bylo dokonce potřeba výpusť dozdít a vybetonovat.“

Realizace tohoto projektu vyšla celkově na 1,8 milionu korun a z velké části je investice pokryta z dotace ministerstva zemědělství.


Autor: (kh)


banbad