Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Kladenská Městská knihovna se v listopadových akcích zabývá tématem skutečnosti

Středa, 7. Listopad 2018 07:00

Městská knihovna v Kladně zve nejen čtenáře na zajímavé listopadové akce. Tentokrát se zaměřují na témata „skutečnosti“.

Kladenská Městská knihovna (Foto: KL)

Jedním z témat, které bude knihovna zpracovávat, je „skutečný listopad“. Pod tímto názvem si můžete představit příběhy a výpovědi skutečných lidí. Budou vám představeny knihy obsahující silné příběhy, fakta, problémy i odpovědi na těžké životní otázky.

Dalším tématem, kterému se knihovna bude věnovat, jsou jednoduché grafické symboly na hřbetech knih, piktogramy. Toto téma bude zpracováno různými způsoby, mimo jiné také dramaticky ve spolupráci s kladenským divadlem.

SKUTEČNÝ LISTOPAD

Se skutečnými příběhy je to trochu komplikované. Někdy se přibarvují, nafukují a vydávají za realitu s jediným cílem – šokovat. Ty jsou hloupé. Pak jsou knihy, vedené jako záznam o něčem, co se doopravdy stalo. Tyto svazky obsahují fakta, věcné popisy, bývají leckdy i zábavné. A pak jsou knihy, které potřebovaly být napsány.

Silné lidské příběhy, které se právě teď odehrávají možná pár metrů od vás. Výpovědi o věcech tak hrozných, že je unese jen papír nebo naopak tak povzbudivých, že v nich čtenáři s podobnými problémy hledají sílu a odpověď.  A proč jsou tak čtenářsky oblíbené? Protože jsou napsány lidmi, kteří to nevzdali.

Ať nás ve skutečném listopadu nic neporazí a k zemi padá jen listí, mlhy a déšť.

Čtěte také:

FOTO: Mostecká ulice v Kladně se dočkala rozšíření parkoviště

PIKTOGRAMY

Možná jste si jich ještě nevšimli. Možná už přesně víte, k čemu slouží a necháte se jimi vést. Jednoduché grafické symboly na hřbetech knih, obrázky typické pro určitý literární žánr.

Ve spolupráci s herci a zaměstnanci Městského divadla Kladno pro vás kladenská knihovna připravila sérii fotografií, na kterých představí vybrané okruhy četby. Každý měsíc uveřejní jednu, kde vám společně s herci představí konkrétní dílo. Kulturní zážitek můžete konzumovat rozličnými způsoby. Chcete ho číst, chcete ho slyšet nebo ho chcete vidět zdramatizovaný? Máte možnost výběru. Městská knihovna Kladno totiž spolupracuje také s kladenskými scénami, Městským divadlem Kladno a divadlem Lampion, naposledy například na projektu Pasování prvňáků na čtenáře.

Autor: (kh)