Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

V kladenském Legu okradl muž svého kolegu

Středa, 7. Listopad 2018 09:00

Kvůli „blbým“ čtyřem stovkám a načaté krabičce cigaret si teď půjde zřejmě na nějaký čas od svého zaměstnání odpočinout dvaadvacetiletý mladík z Kladna. Proto, že okradl svého kolegu a současně byl v podmínce, mu policisté přišili místo přestupku trestný čin. 

V kladenském Legu okradl muž svého kolegu (Ilustrační foto: KL)

Mladý muž, jenž okradl v Legu svého kolegu, byl v říjnu 2016 odsouzen k pětiměsíčnímu trestu odnětí svobody s podmínkou na dvě léta. V této době sekal latinu. Ovšem hned, jakmile mu podmínka vypršela, musel své nenechavé ruce opět zaměstnat krádeží. To si ale neuvědomil, že při podmíněném trestu je ochranná lhůta tři roky. I proto mu za krádež pouhých čtyř stovek policisté napařili rovnou trestný čin.

Muže, který v Legu kradl, zadrželi pracovníci ostrahy a drželi ho na místě do příjezdu policistů. Těm se mladík přiznal a svůj lup jim vydal.

„Po příjezdu policejní hlídky na místo ostraha objektu uvedla dané skutečnosti k případu, z kterého byl podezřelý muž, který se v místnosti, než ke ztrátě došlo, pohyboval. Policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelým je dvaadvacetiletý muž z Kladna, který v jedné z odpočinkových místností po prohledání ošacení odcizil z kapsy bundy finanční hotovost ve výši 400 korun a jednu načatou krabičku cigaret. Poté, co svůj lup získal, odnesl ho do jiné odpočinkové místnosti v objektu, kde si ho uschoval pro svoji potřebu. Následně odcizené věci v hodnotě 450 korun policistům vydal,“ uvedla pro Listy policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Čtěte také:

Tři zloději na ulici ve Slaném okradli mladíka, z kořisti se dlouho neradovali

Policisté podezřelého vyzvali k podání vysvětlení svého protiprávního jednání na policejní služebně, čemuž vyhověl a byl eskortován na obvodní oddělení Kladno – Kročehlavy. Muž je nyní podezřelý z trestného činu krádeže. Policejní hlídka dále vyrozuměla poškozeného dvacetiletého muže, aby se dostavil na policejní služebnu, kde bude provedeno zaevidování případu a budou mu vráceny zpět odcizené věci.

Autor: (red)


banbad