Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Sdílená elektrokola v Kladně odsloužila první sezonu

Středa, 7. Listopad 2018 11:00

Počínaje přelomem měsíců května a června mohli obyvatelé města Kladna využít pro cestování po městě sdílená elektrokola. Zavedení nového systému se neobešlo bez komplikací, přesto si Kladeňáci na kola zvykli a hojně je využívali. Dočkají se jich i v příští sezoně?

Sdílená elektrokola v Kladně odsloužila první sezonu (foto: KL)

Za první měsíc provozu Sportovní areály města Kladna zaznamenaly více než čtyři tisíce výpůjček a zhruba 1200 registrovaných uživatelů, kterých byly na konci září více než tři tisíce.

V průběhu listopadu kola kladenské ulice opustí. Přes zimu je čeká údržba a příprava na další sezonu. Primátor Milan Volf doufá, že nové vedení města systém elektrokol ponechá. Podle něj lepší možnost není.

Dan Jiránek, který zakrátko usedne do Volfem uvolněného primátorského křesla, se k této otázce staví zdrženlivě. Zastává názor, že je potřeba zanalyzovat situaci na trhu a zvážit poměr cena – výkon. Město prý občany o nákladech na provoz stávajícího systému nedostatečně informuje, pouze vydává oslavná prohlášení.

Volf své přesvědčení opírá o argument, že si Kladeňáci žlutá kola půjčovali více než jejich růžové předchůdce, jejichž nedostatkem byla především absence převodů. Naproti tomu elektrokola mohou v členitém terénu města využít všechny věkové skupiny.

Čtěte také:

Policie pátrá po pětici, která na autobusové zastávce v Kladně okradla muže

Systém sdílených kol v kombinaci stanicového a bezstanicového režimu je unikátem, který si v Kladně prohlédly i zahraniční delegace. V letošní sezoně mohli občané využít celkem 80 kol po celém území města.

Více informací o kladenském systému bikesharingu najdete na webu kola.mestokladno.cz.

Autor: (jk)