Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Města a obce se připravují na Vánoce. Shání stromky a obnovují výzdobu

Středa, 7. Listopad 2018 07:40

Stromky, světélka, kulturní akce, trhy. Pro někoho předražená zbytečnost, pro jiného příjemné zpestření vánoční atmosféry a oživení potemnělých městských ulic. Jak se na Vánoce připravuje Kladno, Slaný nebo Buštěhrad?

Města a obce se připravují na Vánoce. Shání stromky a obnovují výzdobu (Ilustrační foto: KL)

Ačkoli okolo kulturního programu Kladenských Vánoc stále panují nejasnosti, jisté je, že o strom Splněných přání na náměstí Starosty Pavla lidé nepřijdou. Letos bude dovezen z Braškova krátce před zahájením adventu. V průběhu listopadu bude v ulicích také instalována stávající vánoční výzdoba v majetku města. Do nových světélek letos kladenská radnice neinvestovala.

Ve Slaném bude náměstí dominovat přibližně pět desítek let starý stříbrný smrk, který obdrželo město darem ze soukromé zahrady. Na náměstí se objeví týden před Slavnostmi světla, které jsou na programu v sobotu 1. prosince. O den později následuje první adventní neděle. Ve Slaném letos do vánoční výzdoby investovali přibližně 260 tisíc korun. Na náměstí a v přilehlých ulicích totiž přibyly nové lampy veřejného osvětlení, které mají jiné parametry než ty předchozí. Nové osvětlení dostane i samotný strom.

O starost méně mají v Buštěhradu. Kácet a dovážet strom nemusejí, mají totiž své rostlé. Jeden je zasazený na náměstí U Macíků, druhý na zámeckém nádvoří. Vánoční výzdoba, kterou ve městě užívají, je letitá. Vloni se dočkala doplnění za zhruba 15 tisíc korun, letos žádná nová nepřibude.

Čtěte také:

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Na Vánoce se samozřejmě připravují všechny obce na Kladensku. Poměrně velké investice do výzdoby učinili například v Libušíně. Úderem prosince se zkrátka rozsvítí celý okres.

Autor: (jk)


banbad