Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

FOTO: Mostecká ulice v Kladně se dočkala rozšíření parkoviště

Úterý, 6. Listopad 2018 07:40

Parkoviště na velmi frekventované Mostecké ulici na Sítné v Kladně se bude rozšiřovat. Vznikne zde bezmála 40 nových parkovacích míst.

Mostecká ulice v Kladně se dočkala rozšíření parkoviště (Foto: KL)

Obyvatelům kladenské Mostecké ulice se jistě ulevilo. Jejich parkoviště se bude rozšiřovat. Stávající situace už byla neúnosná, parkoviště tam vzniklo už v době, kdy nebylo zvykem, že prakticky každá domácnost má více než jedno auto. Parkování hlavně ve večerních hodinách tedy bylo přinejmenším adrenalinovým zážitkem či tréninkem trpělivosti. Nyní se situace mění k lepšímu.

 

Rozšiřování parkoviště je již v plném proudu, začalo se v pondělí 29. října. „Prvních 14 dní práce nijak neovlivní stávající parkovací plochu. Od poloviny listopadu však bude parkoviště uzavřené a tak, jak budou práce pokračovat, se budou parkovací místa opět zpřístupňovat řidičům,“ sdělila mluvčí Magistrátu města Kladna Lenka Růžková.

 

Pracovat se bude, dokud to klimatické podmínky dovolí. Řidiči však nemusí mít obavy, že by celou zimu neměli kde parkovat. V případě nutnosti přerušení prací bude k dispozici vždy minimálně stejný počet parkovacích míst, jako byl doposud.

Čtěte také:

Trabantem napříč kontinenty, ve čtvrtek v kladenském kulturáku

Po dokončení projektu získají obyvatelé bezmála 40 nových parkovacích míst a také bezpečnější a pohodlnější průjezd parkovištěm. Město myslelo také na zeleň a projekt tedy počítá i s vysazením nových stromů.


Autor: (kh)