Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Přivezou kladenští volejbalisté z Montany naději na postup?

Neděle, 4. Listopad 2018 10:00

V úterý 6. listopadu nastoupí hráči Kladno volejbal cz  na palubovce bulharského celku Montana Volley, aby sehráli úvodní zápas v prvním kole CEV Cupu. Podívejme se na aktuální informace.

Přivezou kladenští volejbalisté z Montany naději na postup? (Ilustrační foto: KL)

Svěřence Milana Fortuníka čeká náročný přesun. Již o den dříve v pondělí v dopoledních hodinách cestují letecky do Bělehradu, kde zhruba po tříhodinovém čekání se dalším letem přesunou do Sofie. Odtud je čeká zhruba dvouhodinová jízda autobusem do Montany.

„Bulharské mužstvo předvádí silový volejbal, ale disponuje kvalitními, technicky vybavenými hráči. Ústřední postavou je určitě ukrajinský univerzál Vitalit Bondar, kterému úspěšně konkurují ruský nahrávač Sergeii Andreyevskii a smečař Antti Poikilla, Fin, který hrál před dvěma lety za Příbram. Ostatní hráči jsou Bulhaři, mezi nimi i Ivan Demyanov, který byl v Kladně před rokem na zkoušce, ale tehdy byl po zranění. „Pokud bych měl sílu soupeře shrnout, je na úrovni loňského celku z Galati,“ přibližuje soupeře asistent trenéra Petr Klár, který čerpal informace hlavně z videonahrávek, které přes svoje kontakty sehnal Miloš Vemič.

Montana má za sebou pouze tři utkání tamní Superligy, s bilancí jednoho vítězství a dvou porážek je zatím na osmém místě. Bulharská liga začala později vzhledem k tomu, že národní tým se zúčastnil mistrovství světa.

Čtěte také:

Tři sestry opět v kladenském kulturáku! Vezou s sebou hosta i nové CD

Místní hala je sice menší než v Kladně, ale disponuje vyšším stropem a také do hlediště se vejde více fanoušků, takže lze počítat, jak je na Balkáně zvykem, s bouřlivou atmosférou. „Pokud mám správné informace, do Montany se chystá i cca desítka našich příznivců. Všichni víme, že začátek sezony nám nevychází podle našich představ. Doufám, že vítězství proti Ostravě a naposledy úspěch s celkem Lvi Praha nás „nakopne“ k dalším výhrám. Chceme přes Montanu postoupit do další fáze, což značí, že musíme z Bulharska přivézt nadějný výsledek pro odvetu,“ říká trenér Milan Fortuník.

Odveta s Montanou Volley se uskuteční v úterý 13. listopadu od 18.00 hodin v Kladenské sportovní hale.

Autor: (rc)


banbad