Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • Nohavica

Alpiq si veze důležité vítězství z Ústí nad Labem

Sobota, 3. Listopad 2018 13:30

Náročný zápas čekal hráče Apiqu Kladno, kteří zajížděli na půdu neoblíbeného soupeře, Elby DDM Ústí nad Labem. Až do začátku třetí třetiny byl vyrovnaný stav 1:1. Následně domácí nevyužili početní výhodu dvou hráčů, naopak o chvíli později inkasovali a hosté nakonec vyhráli 3:1.

Alpiq si veze důležité vítězství z Ústí nad Labem (Ilustrační foto: KL)

Elba DDM Ústí nad Labem – Alpiq Kladno 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Po reprezentační pauze opět pokračovala Crossdock extraliga. Kladenští hokejbalisté si chtěli napravit reputaci po nevydařené dohrávce s týmem Kert Park Praha. Po sedmnácti vteřinách hry měl vedoucí gól na holi kladenský Šíma, ale ústecký brankář Banda skvěle zakročil. Hosté pokračovali v náporu, ale trochu je přibrzdilo vyloučení Soukupa. Alpiq sice oslabení ubránil, ale o osmdesát vteřin později přišel rychlý protiútok Elby a Vacek využil nahrávku Smolíka ke vstřelení branky. Bez vteřiny přesně za minutu bylo srovnáno. Schnaubelt zůstal nepokryt a míček poslal pod horní tyč. Do šaten mohli jít spokojenější hosté, ale Sedláček zabránil obětavým zákrokem, aby Procházka poslal míček do prázdné klece.

Druhou část zahájily velké příležitosti Haismana, kterého vychytal domácí gólman, na druhé straně Jirotka zlikvidoval sólo Baxy. Rovněž Severočeši uhájili oslabení bez ztráty kytičky. O chvíli později zůstal domácí kanonýr L. Soukup zapomenutý před Jirotkou, který výborně zmenšil střelecký úhel.

Třetí patnáctiminutovka začala obrovskou šancí pro Elbu. Během čtyř vteřin byli vyloučeni Pražák a Jirotka, za kterého pykal Šíma, ale právě ve hře tři na pět ukázal hostující brankář svoje nesporné kvality a všechny rány domácích pochytal!  Za pár vteřin se naplnilo otřepané „nedáš-dostaneš“. Šíma zachytil vyhozený míček a nekompromisní střelou do šibenice poslal svůj tým do vedení. Psychickou výhodu mohl ještě navýšit Novák, ale trefil jen horní tyč. Aktivita svěřenců trenéra Kadlece však přece jen přinesla gólové ovoce. Po chybě domácí obrany zůstal nepokryt Procházka a nadvakrát dostal míček za brankovou čáru. Banda udržel naděje Ústí, když vychytal Barnošáka, jenž o necelou minutu později fauloval. Přesilovku ještě domácí „vylepšili“ odvoláním brankáře, ale branku nedali, takže Kladeňáci si odváží tři cenné body.

„Po zápasu s Kertem jsme se snažili tým především psychicky povzbudit. První třetinu jsme odehráli velmi dobře, ve druhé třetině jsme zase zbytečně experimentovali. Závěrečnou část jsme však opět zvládli na výbornou. Určitě rozhodujícím okamžikem byla situace, kdy jsme ubránili dvojnásobné oslabení a vzápětí při hře pět na pět jsme šli do vedení. Vypracovali jsme si řadu příležitostí, ale bohužel koncovka nebyla z naší strany ideální,“ ohlíží se za zápasem asistent trenéra Jaroslav Procházka.

V Kladně skončilo rušení nočního klidu rvačkou

Branky: 9. Vacek (Smolík, Soukup) – 10. Schnaubelt (Eitler), 35. Šíma, 39. Procházka (Schnaubelt). Rozhodčí: Gráca – Šulo. Vyloučení: 3:5, přesilovky: 0:0, oslabení: 0:0.

Sestava: Jirotka – Soukup, Dědič, Haisman, Hrabár, Novák, Pliml – Pražák, Šíma, Špaček – Procházka, Eitler, Schnaubelt– Barnošák, Hnízdil, Šícha.