Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Střední Čechy lákají na nabité hudební programy

Pátek, 2. Listopad 2018 07:10

Během podzimu se do kulturních domů a jiných center vrací hudební programy různých žánrů. Dlouhé podzimní večery si tak milovníci hudby užijí ve středních Čechách s jazzem, swingem, lidovkami, rockem, popem, ale i vážnou hudbou. Jsou připraveny také oblíbené akce s dlouholetou tradicí, jako jsou Slánské jazzové dny nebo Talichův Beroun.

Střední Čechy lákají na nabité hudební programy (Foto: KL)

Ve Slaném letos proběhne již dvaapadesátý ročník mezinárodního festivalu Slánské jazzové dny, během něhož se od 16. do 18. listopadu představí špičkoví muzikanti z Česka i ze zahraničí. Více se dozvíte ZDE: 

V Berouně probíhá od října šestatřicátý ročník Mezinárodního hudebního festivalu nesoucí jméno věhlasného dirigenta – Talichův Beroun. Během šesti týdnů je připraven program napěchovaný špičkovými tuzemskými i zahraničními interprety klasické hudby. Festival jistě zaujme i doprovodným programem. Návštěvníci mohou zajít na přednášku muzikologa, výstavu nebo literární večer. Více se dozvíte ZDE:

Vedle těch nejznámějších festivalů se koná po celém Středočeském kraji řada jednodenních, ale neméně zajímavých festivalů a koncertů. V Kladně ožívá během podzimu vážnou hudbou Galerie Kladenského zámku, ve které zazní smyčcové kvarteto, klarinet, klavír, ale také repliky nástrojů, na které hráli hudebníci ve středověku či rané renesanci. V Kulturním domě v Čelákovicích si přijdou na své milovníci tvrdší muziky. V pátek 9. listopadu se zde koná Čelákovický bigbeat. V Mladé Boleslavi slaví úspěch swingové večery či koncert lidových písní Veselá trojka. Na zámku Štiřín zase pokračuje cyklus exkluzivních koncertů.

Čtěte také:

Osobnosti města Kladna: Bohumil Hrabal

 Zastávky při svých podzimních turné ve Středočeském kraji bude mít například Xindl X, Harlej, Mirai, Voxel, Sebastian a další české hudební hvězdy.

„Kulturní a obzvlášť hudební scéna je ve středních Čechách velmi bohatá. Konají se zde tradiční akce, na které se fanoušci vracejí, ale lákají i nové publikum. Hudební programy jednotlivých měst jsou velmi různorodé a každý si tak přijde na své,“ komentuje akce Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Autor: (kh)


banbad