Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Muž v bezvědomí se dusil zvratky, život mu zachránili policisté

Pátek, 2. Listopad 2018 07:00

V pátek 26. října po poledni vyjížděli policisté a záchranáři do ulice Pod Hájem ve Švermově. Ve špatně přístupném svahu zde leželo bezvládné tělo muže, který nejspíš následkem požití nadměrné dávky alkoholu upadl do bezvědomí. O jeho resuscitaci se postarali policisté, kteří na místo dorazili jako první. Záchranka ho po napojení na plicní ventilaci transportovala do nemocnice.

Muž v bezvědomí se dusil zvratky, život mu zachránili policisté (Ilustrační foto: KL)

Do Švermova vyjížděli policisté a záchranáři na základě oznámení ženy, která si ležícího těla všimla. Zatímco oznamovatelka čekala u cesty na příjezd sanitky, vydali se policisté do svahu, kde zhruba po sto metrech chůze našli muže ležícího na břiše. Už promodralý obličej tiskl do listí a bláta. Namísto dechu se ozývalo jen nepravidelné chroptění. Ve snaze otočit tělo do stabilizované polohy policisté zjistili, že se muž dusí zvratky. Vyčistili mu ústa, zaklonili hlavu a udržovali ho ve stabilizované poloze do příjezdu lékaře, který pacienta zaintuboval.

Čtěte také:

Policisté v období Dušiček posílí kontrolu hřbitovů na Kladensku

„Policisté vypomáhali se snesením zraněného muže v nosítkách k záchranářskému vozidlu ze strmého a nepřístupného terénu. U vozidla zjistili, že muž nemá tep, a policista okamžitě zahájil resuscitaci, která byla úspěšná. Během krátké chvíle prováděním srdeční masáže muž začal opět dýchat. Posádka záchranné služby pacienta převezla do kladenské nemocnice k hospitalizaci. Lékař na muži neshledal žádné známky cizího zavinění. Pravděpodobnou příčinou jeho zdravotního stavu byla silná intoxikace alkoholem,“ sdělila Listům policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Autor: (jk)


banbad