Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Beer Stars potvrzují svou dominanci, Delta poprvé vítězí

Čtvrtek, 1. Listopad 2018 07:40

Šesti zápasy pokračovala Kladenská merch #53 liga hokejbalu. Zajímavými událostmi se tento víkend jen hemžil. Ať už se jednalo o bitvu o čelo mezi Beery a Kelty, první vítězství Delty či dramatickou podívanou v zápase Psi – Notor.

Beer Stars potvrzují svou dominanci, Delta poprvé vítězí (Foto: Okresní svaz hokejbalu Kladno)

Kelti B vyzvali v souboji o první místo v tabulce zatím suverénní Beery. Po porážce s Černou Hvězdou si však připsali na své konto i další prohru. Beer Stars nadále potvrzují svoji dominanci a s útokem na titul to myslí opravdu vážně. V zápase zvítězili bez problémů 7:1, v devíti zápasech inkasovali pouze šestkrát a vedou celou tabulku již o 4 body. Tomáš Červenka zápas poté zhodnotil:

„V první třetině jsme na Kelty vlítli a kdyby to bylo ze začátku utkání 2:0, nikdo by se nedivil. Po vyložených šancích bohužel platí přísloví: „Nedáš, dostaneš“, a tak po dorážce Kelti vedli 1:0, ale my máme silný tým a dokázali jsme to po zbytek zápasu. Kelti na nás prakticky nevystřelili a my navyšovali skóre na konečných 7:1 v náš prospěch.“

Delta se po zlepšených výkonech dočkala svého prvního vítězství. Odnesli to Sun Devils, kteří prohráli 1:4. Zápas se lámal na konci druhé třetiny. Delta totiž dokázala skórovat dvakrát během jediné minuty a na to už soupeř nedokázal najít žádnou odpověď.

Velmi vyrovnanou bitvu svedli Notoři a Psi. V zápase, ve kterém padlo celkem 16 trestů, vedli Psi po druhé patnáctiminutovce již 3:0. Notor se však nevzdal a utkání dokázal během pěti minut třemi brankami vyrovnat. Krásný zápas tedy vyvrcholil prodloužením, ve kterém rozhodl notorský Michal Karas. Notor tak dokonal nevídaný obrat a odnesl si ze zápasu 2 body.

Cvrčovice se utkaly s Moribundem. Tam se rozhodovalo také až v samotném závěru utkání. Cvrčovice dokázaly ve 41. minutě skórovat dvakrát během pouhých šestnácti vteřin a zvítězili tak 3:1. Michal Kučera o zápase řekl:

„Po dlouhé době z naší strany vyrovnaný výkon. Zápas se od začátku vyvíjel v náš prospěch. Po vyrovnávací střele soupeře jsme dokázali odpovědět dvěma góly. A dvoubrankové vedení jsme si pohlídali až do konce. Důležité je, že dokážeme porážet týmy na naší úrovni.“

Černá Hvězda se nachází na krásném pátém místě. Tentokrát se postavila proti Strašecí B a bez větších problémů vyhrála. Soupeři nasázela 10 branek a sama jich inkasovala jen pět. Jindřích Šmíd říká toto:

„Deštivý zápas pro nás začal dobře a vedli jsme rychle 3:0. V poslední setině 1. třetiny jsme dostali gól. Soupeř ožil a začala přestřelka, která se nečekala a gradovala ve třetí třetině. Tam se stalo něco, co se jen tak nevidí a asi ani už neuvidí. Bratičák místo střely od červené volil nečekaný lob alá Poborský a překvapil tím úplně všechny, a to i strašeckého gólmana, který měl snad dva metry. Míček skončil v bráně. Konečný stav se zastavil na 10:5. Byl to dobrý zápas a naše týmové pojetí, skvělé zakrýváni střel útočníky, rychle využité přesilovky a oslabení nás dovedly k cenné výhře.“

Čtěte také:

Zima klepe na dveře, přezujte svá auta!

Falcon smetl Spartu vysokým poměrem 7:1. K zápasu se tradičně vyjádřil Jiří Kopecký:

„Po volném víkendu jsme se sešli na tři útoky, soupeř nedal dohromady ani celé dva a náš brankář se tak nakonec moc nezpotil. Sparta se totiž soustředila spíše na obranu a občasné rychlé protiútoky se nám celkem dařilo eliminovat. Chvíli nám sice trvalo, než jsme se v útočném pásmu dokázali prosadit, a stihli jsme i inkasovat hned při našem prvním oslabení, ale pak už jsme postupně navyšovali vedení a celkem v klidu jsme získali potřebné tři body.“

Výsledky:

Beer Stars – Kelti B 7:1

Psi – Notor 3:4 v pr.

Sparta – Falcon 1:7

Černá Hvězda – Nové Strašecí B 10:5

Moribundus – Cvrčovice 1:3

Delta – Sun Devils 4:1

Autor: Ondřej Zmeškal


banbad