Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Policisté v období Dušiček posílí kontrolu hřbitovů na Kladensku

Čtvrtek, 1. Listopad 2018 07:30

Období, ve kterém pozůstalí vzpomínají na své drahé zesnulé, často a rádi zneužívají nenechavci, kteří se na hřbitovy chodí obohatit. Tyto lidské hyeny kradou vše od svíček přes vázané květiny až po části náhrobků. Policisté na Kladensku v nadcházejících dnech posílí kontroly hřbitovů, aby činnost kriminálních živlů eliminovali.

Policisté v období Dušiček posílí kontrolu hřbitovů na Kladensku (Ilustrační foto: PČR)

Preventivní kontroly na vytipovaných hřbitovech kladenského okresu probíhají už od 26. října a potrvají do 6. listopadu. Zvláštní pozornost pak policisté věnují pátečnímu Svátku zesnulých.

V rámci preventivní akce policisté poskytnou informace návštěvníkům hřbitovů přímo na místě. Rozdávat budou letáky s preventivní tematikou.

„Majitelům doporučujeme, aby si hroby vyfotografovali a vlastnili tak dokumentaci pro případ, kdyby jim byly z hrobu zcizeny nějaké předměty. Kromě svícnů, květin a věnců se zloději dost často zaměřují na části funerální architektury, jako jsou například části hrobek a náhrobků nebo okrasné kovové předměty či sošky,“ vzkázala do redakce Kladenských listů policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Čtěte také:

Kladenské listy poradí, jak zatočit s podzimní depresí

 „Také upozorňujeme občany, aby na těchto pietních místech, a především ve dnech před Památkou zesnulých, kdy je zvýšený počet návštěvnosti, neopomínali věci ve svých vozidlech, neboť zloděj umí využít každou chvilku nepozornosti,“ dodala Šteinerová.

Autor: (jk)


banbad