Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • Nohavica

Čtvrtek, 25. Říjen 2018 07:00

Výborně rozehrané utkání mezi Alpiqem Kladno a celkem Kert Park Praha svěřenci trenéra Kadlece vůbec nezvládli. Přestože šli do dohrávaného zápasu s vedením 2:0, tak ve druhé části inkasovali pět gólů a nakonec prohráli 3:6.

Alpiq Kladno – Kert Park Praha 3:6 (2:0, 0:5, 1:1)

Dohrávané utkání se hrálo po měsíční pauze. Jak známo, zápas byl přerušen kvůli průtrži mračen. Odehrála se pouze úvodní třetina, ve které byl Alpiq lepším mužstvem a po gólech Štěpánika a Hrabára v přesilovce vedl zaslouženě 2:0.

Ale dohrávka Kladnu vůbec nevyšla. Kert od úvodních vteřin druhé části spustil uragán. Již po půl minutě hry se prosadil Fejfar, vzápětí měli možnost navýšení Procházka s Prokopem, ale brankář Mikl byl připraven. Prakticky z protiútoku běžel Danko sám na Jirotku. Ten jeho nájezd zlikvidoval, ale Střecha vrátil míček do branky. Nerozhodný stav dlouho nevydržel. Další drtivý nápor zúročil Wróbel. Alpiq se snažil dostat ze šoku, ale místo uklidnění přišel další gól v jejich síti, když šibenici vymetl Zvonek. Jirotka to nevydržel a v brance ho nahradil mladý Keimar. Ten sice v další vyložené šanci vychytal Fejfara, ale následně přišel faul Hrabára, který Fejfar potrestal. Pražané tak během dvanácti minut nastříleli pět branek!

V poslední části se chtěl Alpiq pokusit o nemožné. Měl k tomu hned dvě přesilovky za sebou. Střely kladenských hráčů byly sice časté, ale poslední instance pražského týmu, gólman Mikl, byl pokaždé na místě. Nakonec však přece jen kapituloval již při stejném počtu hráčů na hřišti, když Šíma unikl obraně Kertu a překonal hostujícího gólmana. Kladeňáci se přece jen herně zvedli, v další početní výhodě měl příležitost Pražák, ale míček se zasekl na zadní části sítě. Ke konci ještě zkoušel štěstí Hnízdil, ale kýžený gól nepřišel. Svěřenci kouče Kadlece zkusili ještě power-play, ale v ní opět dominoval Mikl, který fantasticky vychytal Barnošáka. Definitivní pojistku přidal hostující Danko ranou do prázdné branky.

„Z naší strany to byl totální výbuch! Všichni hráči si přišli pouze odehrát zápas. Ač nerad, musím přiznat, že během koučování na Alpiqu jsem něco podobného nezažil. Každý hráč se musí zamyslet nad sebou, jestli chce odevzdat patřičný výkon, nebo se chce soustředit na jiné aktivity. S asistentem Procházkou si sedneme a vyvodíme příslušné závěry,“ konstatoval hodně zklamaný a rozladěný trenér Drahomír Kadlec.

Oslabení kladenští Rytíři padli ve Vsetíně až po penaltách

Branky: 8. Štěpánik (Špaček), 11. Hrabár (Haisman, Barnošák), 38. Šíma – 16. Fejfar (Zvonek), 18. Střecha, 19. Wróbel (Danko), 25. Zvonek, 28. Fejfar (Wróbel, Zvonek), 45. Danko (Wróbel, Mikl). Rozhodčí: Koskuba – Šulo. Vyloučení: 2:7, využití: 1:1, oslabení: 0:0.

Kladno: Jirotka (25. Keimar) – Haisman, Hrabár, Šícha, Novák, Soukup, Dědič – Procházka, Šíma, Hnízdil – Kamenář, Barnošák, Kohout – Prokop, Eitler, Pražák.