Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Oslabení kladenští Rytíři padli ve Vsetíně až po penaltách

Středa, 24. Říjen 2018 20:34

Třetí vystoupení na moravském ledě skončilo pro Rytíře Kladno porážkou. V zápase s VHK  ROBE Vsetín vzhledem k velkému počtu zraněných a nemocných nebyli favoritem, přesto vezou alespoň bod, když prohráli 1:2 po samostatných nájezdech.

Oslabení kladenští Rytíři padli ve Vsetíně až po penaltách (Ilustrační foto: KL)

VHK ROBE Vsetín – Rytíři Kladno 2:1 p. (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0)

Ze sestavy hostů vypadl kvůli nemoci další hráč, tentokrát Nash. Přesto nevstoupilo Kladno do zápasu s poraženeckou náladou. Velmi dobrou aktivní obranou ubránilo i první oslabení. V polovině první části mohl jít Vsetín do vedení. Karafiát pronikl osamoceně před Cikánka, ale ten jeho tvrdou ránu vyrazil. V další přesilovce Valachů zaskočil za kladenského gólmana Říha, který vychytal v tutovce Tepera. Středočeši ukázali Vsetínu, jak se hraje početní výhoda, při pobytu exkladenského Frola na trestné lavici. Po kombinaci po ose Zikmund-Vampola, dostal přesnou nahrávku na modrou čáru Říha, jenž prostřelil gólmana Šelepněva.

ROBE se vrhlo na Středočechy po první přestávce s přáním co nejrychleji vyrovnat. Útoky domácích byly častější, ale přes pozornou defenzívu Rytířů se těžko prosazovali. Střely ze střední vzdálenosti Cikánka nepřekvapily. Naopak hostující tým měl možnost jít do dvoubrankového náskoku. Z přečíslení tři na jednoho však nakonec nic nebylo, protože pokus Kubíka vsetínský brankář zlikvidoval ramenem.

Závěrečná dvacetiminutovka začala znovu snahou domácího kolektivu. Velice koncentrovaná obrana Rytířů však nepouští soupeře do blízkosti své svatyně. Ubránili i další hru čtyři proti pěti, ale rovněž ROBE ustálo oslabení. Šest minut před koncem byl však podruhé za sebou vyloučen Zajíc a po necelé minutě Valaši přece jen vyrovnali. Slováčkův pokus od modré tečoval do branky Rob. V samém závěru utkání chtěl Vsetín vstřelit vítězný gól, ale nakonec se mohl stát hrdinou Vampola. Osm vteřin před sirénou však sám před Šelepněvem neuspěl!

Prodloužení začalo tlakem Kladna. Branku však vsítili domácí, ale gól nebyl uznán pro příliš hráčů hostů na ledě! V přesilovce Rác trefil pouze tyč, a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch dominoval Vsetín, ze čtyř nájezdů proměnil dva, zatímco Rytíři nebyli úspěšní ani jednou.


„Dnes jsme podali i ve velmi oslabené sestavě velmi dobrý výkon. Pochvalu zaslouží všichni, od brankáře až po levého útočníka třetí lajny. Dodržovali jsme taktiku a nepouštěli Vsetín do žádných příležitostí. V době, kdy se zdálo, že si překvapivě odvezeme všechny body, přišel zbytečný faul a v oslabení jsme inkasovali. Bohužel penalty, to je náš evergreen, nezvládáme je,“ říká jinak spokojený kouč Jindřich Lidický.

Čtěte také:

Návrat ztraceného syna, vrací se David Konečný!

Branky: 55. Rob (Slováček, Pechanec), rozhodující nájezd Pechanec – 16. Říha (Vampola, Zikmund). Rozhodčí: Dědek, Barek– Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:6, využití: 1:1, oslabení: 0:0. Diváci: 3710.

Sestava: Cikánek – Říha, Zajíc, Zelingr, Hořava, Veber, Kehar – Zikmund, Vampola, Svedlund – Vildumetz, Kaut, Hajný – Š. Bláha, Kubík, Kružík.

Autor: (rc)


banbad