Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • Nohavica

Kladeňáci zvládli penalty a vezou z Meteoru dva body

Neděle, 21. Říjen 2018 13:12

Bez několika hráčů základní sestavy odjížděli fotbalisté SK Kladno na hřiště v poslední době úspěšného Meteoru Praha. Po vyrovnaném boji nakonec hosté zvítězili 2:1 po penaltách, když lví podíl na výhře měl brankář Martin Vokoun.

Ilustrační foto: KL

Meteor Praha  – SK Kladno 1:2 p. (0:0)

Trenérovi Pejšovi vedle Tótha a Boráka chyběli i Tesař, kvůli zaměstnání, Pechr, jenž absolvoval menší operační zákrok, a Hanzlík, kterého nepustilo na hřiště svalové zranění. Do zápasu vstoupilo Kladno opatrně. Meteor měl více ze hry, ale finálová nahrávka byla hodně nepřesná. V polovině první půle vypálil ze střední vzdálenosti Hanek a brankář Vokoun měl hodně práce, aby jeho pokus k tyči vytlačil. Deset minut před koncem mohlo být ještě hůře, když unikl rychlý Zolotuchin, ale zpětnou nahrávkou nenašel dva své volné spoluhráče. Hosté za celých pětačtyřicet minut neprověřili gólmana Tomana.

Druhý poločas nezačal pro hosty dobře. Po devíti minutách nacentroval Zolotuchin před branku a Nigerijec Ezeala hlavou na zadní tyč poslal Pražany do vedení. Za dvě minuty však domácím Kladeňákům hodně pomohli. Janíček zbytečným hrubým zákrokem fauloval Růžičku a byl vyloučen. Hosté se sice tlačili před branku Meteoru, ale chyběla přesná přihrávka a hlavně střelba. Přesto přišlo vyrovnání. Centr Holuba prodloužil hlavou Suchý na Čížka, pro kterého to byl pátý zásah v ročníku. V závěru se oba týmy snažily vyhrát v normální hrací době. Pražský tým spoléhal na brejky. Rozhodnout mohl v závěru Šíma, ale v jasné pozici vystřelil mimo tyče a v poslední minutě zlikvidoval gólman Toman pokus Čížka. Rozhodnout musel penaltový rozstřel. Hrdinou se stal mladý kladenský strážce svatyně Vokoun. V deváté sérii nejdříve vychytal zkušeného Holečka a vzápětí překonal svého kolegu v brance a získal pro svůj tým druhý bod.

Volejbalisté Kladna nezvládli další tie-break, tentokrát ve Zlíně

„Nebyl to z naší strany příliš povedený zápas. V první půli chyběl našim hráčům pohyb. Hned po přestávce jsme inkasovali, když jsme si nepohlídali útočníka soupeře. Po vyloučení Janíčka se nám podařilo po standardní situaci vyrovnat, ale druhý gól jsme nedokázali vstřelit. Remíza je zasloužená. Penalty byly za horror. Dobře jsme rozstřel rozehráli, ale v závěru jsme dvakrát nebyli úspěšní. Rozhodla až devátá série, kdy Vokoun nejdříve úspěšně zasáhl a potom rozhodl. Byl to pro nás první úspěšný rozstřel v sezóně,“ komentuje utkání kouč Jan Pejša.

Branky: 54. Ezeala, 69. Čížek, rozhodující penalta – Vokoun. Rozhodčí: Duda – Hodek, Šafránková. ŽK: Hanek – Čížek. ČK: 56. Janíček (Meteor). Diváci: 142.

Kladno: Vokoun – Bartoš, Suchý, Abrham, Kalina – Holub, Růžička – Čížek, V. Procházka, Šíma – Nesládek (58. Richter).