Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

FOTO: Plzeňská zeď jménem Navara vychytala hráče Alpiqu

Sobota, 20. Říjen 2018 17:39

Kvalitní utkání mezi předními týmy Crossdock extraligy Alpiqem Kladno a HBC Plzeň přineslo napínavou podívanou až do penaltového rozstřelu. Ten nakonec rozhodl o vítězství hostů v poměru 2:1.

Plzeňská zeď jménem Navara vychytala hráče Alpiqu (Foto: KL)

Alpiq Kladno – HBC Plzeň 1:2 p. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0)

V kladenské sestavě chyběli Pliml, Štěpánik a Šíma. V zápase prvního se třetím se začalo hodně opatrně, žádné mužstvo nechtělo udělat chybu. Postupem času byl Alpiq přece jen aktivnější a většinou ranami ze střední vzdálenosti se snažil překonat gólmana Navaru. Zajímavé věci se udály při hře čtyři na čtyři. Nejdříve plzeňský Malý si hledal prostor k ohrožení Jirotky, ale kladenská obrana byla pozorná. Vzápětí vyhozený míček doběhl jako první Eitler, ale hostujícího brankáře nepřekonal, stejně jako o chvíli později Procházka. Kladno sice výrazně přestřílelo soupeře, ale gól v úvodní třetině nedalo.

Po návratu ze šaten se pokračovalo v podobném scénáři. Dvě solidní šance měl Soukup, ale poprvé v dobré pozici netrefil branku a podruhé byl vítězem skvěle chytající Navara. Plzeň velmi dobře bránila svoje obranné pásmo a spoléhala na rychlý brejk. Jeden z nich jim vyšel ve dvacáté třetí minutě. Vobruba z otočky překonal Jirotku. Vzápětí měl smůlu Hnízdil, jehož pokus skončil na tyči. O chvilku později hrál Alpiq přesilovku. Kladenská pětice sevřela Západočechy do kleští, ale Novák, Schnaubelt, Soukup či Hrabár klíč k otevření branky hostů nenašli. Až při stejném počtu hráčů trefil Špaček šibenici, na kterou neměl výborný brankář hostů nárok.

Třetí část nabídla otevřený boj. Jak Alpiq, tak plzeňský HBC chtěli strhnout vedení na svoji stranu. Brankové příležitosti však dlouho nepřicházely. Plzeňáci měli početní výhodu, ovšem bez vážnější příležitosti, stejně jako při další přesilové hře. Těsně před koncem byl vyloučen hostující Kavalír a trest si přinesl i do následného prodloužení. Středočeši měli výhodu čtyři na tři, ale spršku střel pochytal vynikající strážce plzeňské svatyně. Jeho zásluhou musely o vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy. A v nich Navara dominoval, když pochytal všechny tři nájezdy. Na druhé straně blafák proměnil Kavalír a Plzeň si tak odváží dva body.

„Věděli jsme o kvalitě Plzně. První dvě třetiny měli pod svojí kontrolou, bylo tam i hodně střelby, ale dali jsme jen jednu branku. Ve třetí patnáctiminutovce jako bychom se báli o výsledek. Prodloužení jsme měli opět ve své moci, ale výborný Navara měl i dost štěstí. Samostatné nájezdy byly z naší strany špatné, nedokázali jsme při nich nic vymyslet. Takhle se nedají jezdit,“ komentoval střetnutí kouč Drahomír Kadlec.

Čtěte také:

Kladenští musheři zahájili letošní sezonu v Abertamech

Branky: 28. Špaček (Procházka, Haisman) – 23. Vobruba (Krchl), rozhodující nájezd Kavalír. Rozhodčí: Koskuba – Šulo. Vyloučení: 3:3, využití: 0:0, oslabení: 0:0.

Kladno: Jirotka – Haisman, Hrabár, Šícha, Novák, Soukup, Dědič – Procházka, Špaček, Hnízdil – Schnaubelt, Eitler, Pražák – Barnošák, Prokop, Kohout -Důras.


Autor: (rc)


banbad