Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Kladenští musheři zahájili letošní sezonu v Abertamech

Sobota, 20. Říjen 2018 09:00

Nová sezona závodů se severskými psy byla zahájena 13. a 14. října v Abertamech v Krušných horách. Nejvíce účastníků přijelo z Kladna, a to rovnou sedmnáct.

Kladenští musheři zahájili letošní sezonu v Abertamech (Foto: Jiří Stejskal)

Zahájení sezony probíhalo 13. a 14. října v Abertamech, které se nachází na hřebenu Krušných hor. Bylo prověrkou připravenosti musherů, tedy závodníků s psím spřežením, na nadcházející Mistrovství Ervopy, které se bude konat 8. až 11. listopadu opět v Abertamech. Pro canicrossaře, běžce se psy, však bylo již důležitým nominačním závodem, který rozhodoval o účasti na Mistrovství Evropy ve Švédsku. Největší zastoupení měli závodníci z Kladna, kterých startovalo rovnou sedmnáct, a umisťovali se na čelních příčkách.

Čtěte také:

Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

Oblíbené musherské závody probíhají i ve Stochově. Letos se budou konat 3. až 4. listopadu. Členové Musher´s Clubu Kladno zvou všechny příznivce psích sportů, aby se přišli na závody nejen podívat, ale Canicross si rovnou i vyzkoušet. Bude pro ně nachystána dva a půl kilometru dlouhá trasa a připraveny budou i dětské kategorie pro nejmenší návštěvníky.

Autor: (kh)


banbad