Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Kladenská nemocnice bude slavit Světový den seniorů, kostí a kloubů

Čtvrtek, 18. Říjen 2018 10:59

V průběhu měsíce října se celosvětově slaví několik významných dnů, které jsou věnovány seniorům, výživě, onemocněním páteře, osteoporóze, artritidě, a jeden celý týden je věnován i kostem a kloubům. Všechny tyto světové dny a týden mají jedno společné, a tím je, že se dotýkají zejména lidí ve vyšším věku.

Kladenská nemocnice bude slavit Světový den seniorů, kostí a kloubů (Ilustrační foto: KL)

Kladenská nemocnice tyto dny spojila do jedné společné akce zaměřené na seniory, kosti a klouby, která se bude konat v pondělí 22. října od 8:30 hodin v atriu budovy Centra akutní medicíny. Semináře a přednášky, které jsou určené i široké veřejnosti, proběhnou ve dvou opakujících se blocích. První bude začínat v 9:30 hodin a druhý ve 12:00 hodin v nemocniční posluchárně.

„Připravili jsme pro vás bohatý a různorodý program, kterým tyto světové dny oslavíme a jejich prostřednictvím bychom rovněž rádi vyjádřili svoji úctu lidem v seniorském věku, všem zdravotnickým pracovníkům naší nemocnice a také rodinným příslušníkům seniorů, kteří této skupině lidí pomáhají vést důstojný život,“ představila chystanou akci manažerka kvality kladenské nemocnice Michaela Papežová.

V budově Centra akutní medicíny budou pro veřejnost připraveny ukázky kompenzačních pomůcek a cvičení, které představí odborníci z rehabilitačního oddělení. Nutriční terapeutka a společnost Abbot Nutrition budou k dispozici s radami ohledně správného jídelníčku a životosprávy, zdravotně sociální pracovnice poskytnou poradenství a informace o poskytované následné péči a službách pro seniory. Stranou nezůstane ani představení dobrovolnického programu v nemocnici a spolupráce s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou, která zájemcům nabídne tělesnou diagnostiku na přístroji InBody a informace o proplácení a příspěvcích z fondu prevence. Program oživí Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT, která návštěvníky akce naučí správnou resuscitaci, představí zařízení pro seniory „Protectu“ s 24 hodinovou službou vzdálené pomoci nebo si kolemjdoucí budou moci formou hry vyzkoušet plošinu Nintendo Wii na monitorování rovnováhy. V rámci Světových dnů si všichni přítomní budou moci nechat změřit i hladinu cukru v krvi nebo krevní tlak.

Čtěte také:

V kladenském kině Sokol zazní nejkrásnější filmové melodie v orchestrálním kabátě

Akce nezapomněla ani na nemocniční prodejnu zdravotnických potřeb a lékárnu, ve kterých lidé budou moci využít akční nabídku na výživové preparáty za zvýhodněné ceny a jednorázovou slevu 500 korun na tlakoměr OMRON M6 COMFORT.

Celý tento program bude obohacen o přednášky a besedy v posluchárně nemocnice, které budou zaměřeny na seniory, jejich podporu v oblastech komunikace a asistence, na bolesti zad a trénink rovnováhy.

Autor: Hana Senohrábková


banbad