Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Zlonické železniční muzeum hostí oslavy 700 let obce Lisovice

Čtvrtek, 18. Říjen 2018 07:50

V sobotu 27. října se v areálu Železničního muzea ve Zlonicích uskuteční oslavy sedmistého výročí od první písemné zmínky o obci Lisovice. Program se z části bude držet železnice, nebudou ale chybět třeba ukázky historické zemědělské a hasičské techniky. Samozřejmostí je komentovaná prohlídka Lisovic.

Zlonické železniční muzeum hostí oslavy 700 let obce Lisovice (Foto: Archiv ŽMZ)

Malá vesnička Lisovice je součástí městyse Zlonice. Zdejší železniční muzeum oslavy obce spojí se slavnostním ukončením sezony. Od 9 do 17 hodin nabídne muzeum návštěvníkům prohlídku svých expozic včetně jízd historické malodráhy. K vidění bude i zemědělská a hasičská technika. V akci se představí stříkačka o deset let starší než Československá republika!

Předvede se i stánek s ručně pletenými zvířátky či cínovými figurkami. Děti si mohou vyzkoušet repliky historických zbraní. Turisté jistě ocení možnost zakoupení výročních známek a pohlednic k 700. výročí Lisovic. Milovníky železnice zase zaujme tematická literatura. Mezi jedenáctou a půl dvanáctou je na programu také komentovaná prohlídka obce.

Čtěte také:

Objektivem Kladenských listů: Z chátrajícího hotelu na Lapáku se stal dům duchů

Konec sezony železničního muzea je spjat i s letos poslední jízdou Cyklohráčku. Vlak vybavený především pro děti a cyklisty vyjíždí z pražského hlavního nádraží směr Zlonice ve 12:58, opačným směrem pak vyráží v 16:41.

I v den oslav platí v Železničním muzeu Zlonice běžné vstupné. Každý platící návštěvník jako bonus obdrží publikace Železnice okresu Slánského a Hasiči v železničním muzeu.

Autor: (jk)


banbad