Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Preventivní semináře o kybernetické kriminalitě míří i do kladenských škol

Čtvrtek, 18. Říjen 2018 07:20

„(Ne)bezpečný mobil“ je ústředním tématem seminářů pro žáky krajských škol, jejichž pořádání podpořili středočeští radní. Jde o další důležitou oblast prevence kybernetické kriminality, na kterou se Středočeský kraj zaměřuje. V jedné z kladenských škol už seminář proběhl s kladnou odezvou, další školy se dočkají v nadcházejících týdnech.

Preventivní semináře o kybernetické kriminalitě míří i do kladenských škol (Ilustrační foto: KL)

„Seminář je zaměřený na možná nebezpečí spojená s využíváním mobilního telefonu, což je velmi aktuální a důležité téma,“ uvedl krajský radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví Robert Bezděk.

V průběhu dvouhodinového semináře se posluchači dozvědí, jak telefon zabezpečit před neoprávněným přístupem, jaká jsou pravidla při instalaci nových aplikací nebo jaká rizika hrozí při používání veřejných wifi sítí. Zvláštní pozornost je věnována používání fotoaparátu a kamery včetně pravidel pro sdílení fotek na sociálních sítích a také ochraně soukromí v souvislosti s používáním takzvané geolokace.

Čtěte také:

Vandalové v Kladně poškodili další sdílená e-kola

Interaktivní seminář už zažil pilotní realizaci v lednu letošního roku. V Kladně se uskutečnil na Základní škole Zdeňka Petříka. Děti ze „Staré Amálky“ v dotaznících vyhodnotily seminář jako velmi přínosný. Další semináře v rozsahu dvou vyučovacích hodin by se měly do konce roku odehrát přinejmenším na třech dalších kladenských školách. Zaměřené jsou na děti ve věku 11 až 15 let, tedy žáky druhého stupně základní školy, případně nižšího stupně víceletého gymnázia.

 Autor: (jk)


banbad