Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Provoz ekologického střediska Čabárna podpoří krajská dotace

Čtvrtek, 18. Říjen 2018 09:00

Krajská střediska ekologické výchovy organizují celou řadu úspěšných akcí od seminářů a konferencí přes pracovní dílny až po výstavy. Jejich posláním je zajišťovat environmentální vzdělávání a osvětu. Jedním z pěti středisek, které obdrží finanční dotaci, je i kladenská Čabárna.

Foto: Naučného střediska ekologické výchovy Kladno – Čabárna

Pětice krajských středisek fungujících od konce roku 2016 si v letech 2018 a 2019 rozdělí přes 9,7 milionu korun. Částka poslouží především k pokrytí provozních a mzdových nákladů. O jejím přidělení rozhodli radní Středočeského kraje.

„Střediska pořádají zpravidla několik akcí měsíčně určených buď pro konkrétní okruh zájemců, nebo pro širokou veřejnost. Jde o velmi užitečnou práci,“ připomíná náměstek hejtmanky Středočeského kraje pro oblast zemědělství a životního prostředí Miloš Petera.

Čtěte také:

FOTO: Slánský bike park na Hájích se rozrůstá podle přání občanů

Krom Naučného střediska ekologické výchovy Kladno – Čabárna si dotaci rozdělí i Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Ekocentrum Huslík ČSOP Polabí, Ochrana fauny ČR Hrachov a Ekologické centrum Orlov.

Na zajištění svého základního provozu Krajská střediska celkem žádala Středočeský kraj o dotaci v maximální výši jen málo přesahující 4,8 milionu korun na rok 2018 a 4,9 milionu korun na rok 2019.

Autor: (jk)


banbad