ČSAD KLADNO Nad Kladnem Klapod

Litoměřičtí Kališníci dokázali na Rytíře vyzrát

Středa, 17. října 2018 20:47

Po pěti vítězných zápasech v řadě se Rytíři Kladno tentokrát výhry nedočkali. Na ledě nevyzpytatelného Stadionu Litoměřice prohráli v poměru 3:2.

Litoměřičtí Kališníci dokázali na Rytíře vyzrát (Ilustrační foto: KL)

Stadion Litoměřice – Rytíři Kladno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Po zranění nastoupil Štěpán Bláha, naopak na marodce se ocitl Strnad, který nedohrál utkání s Třebíčí. Brzy se hrálo čtyři na čtyři, ale bez šancí na obou stranách. První solidní příležitost si vybojoval Kružík, jenž z rychlého brejku zbraň na gólmana D. Dvořáka nenašel. Podobně se vedlo i o necelé dvě minuty později Hajnému. Na druhé straně byli Kališníci hned napoprvé úspěšní. Rychlou kombinaci zakončil Válek po přihrávce od Gaspara. Stadion chtěl psychickou výhodu využít, ale Rytíři byli pozorní. V koncovce první části nejdříve neuspěl Jelínek, ale Zikmund již dokázal minutu před sirénou najít odkrytou část domácí svatyně.

Hned po návratu z kabin se dostal před Brízgalu šikovný Korkiakoski, mladý kladenský brankář však se štěstím puk po střele zlikvidoval. Téměř vzápětí mohl přidat svůj druhý gól v utkání Zikmund, trefil však pouze konstrukci branky. Další změnu ve skóre přinesla třicátá minuta. Střela domácího Málka prošla vedle tyče, ale potom po kombinaci se dostal k brance Vampola, jenž objel branku a využil nepozornosti D. Dvořáka ke vstřelení gólu. Stadion se však brzy vzpamatoval. Přesilovku ještě domácí celek nevyužil, již při stejném počtu hráčů na ledě střelecky selhali Rousek a Flynn, ale nakonec se k touši mezi kruhy dostal Šik a Brízgala byl bez šance.

Třetí třetina začala velkou příležitostí Vildumetze. Ten ujížděl osamocen na litoměřického brankáře, ale skulinu mezi tyčemi nenašel. Stejně dopadl i domácí Marcel, který „vyhořel“ na strážci kladenské svatyně. Hra byla vyrovnaná, jak Stadion, tak Rytíři chtěli rozhodnout střetnutí ve svůj prospěch. Úspěšnější byli Severočeši. Šik ranou do horního rohu poslal druhou brankou v zápase svůj tým do vedení. Hosté přidali na aktivitě, ale museli dávat pozor na nebezpečné protiútoky Litoměřic. V době, kdy se Kladeňáci nadechovali k závěrečnému náporu, přišla komplikace v podobě vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Početní výhodu Kališníci nevyužili a padesát vteřin před koncem začalo Kladno hrát power-play, dvacet vteřin před sirénou vylepšenou o vyloučeného domácího Flynna.  Vyrovnávací gól však nepřišel.

„Byl to vyrovnaný boj. Nehráli jsme úplně dobře, byla znát absence Strnada. Přesto jsme vedli 1:2, ale nechali jsme si dát hloupý vyrovnávací gól. Nechci si stěžovat na rozhodčí, ale když byl vyloučen domácí hráč, tak o chvíli později ho následoval náš. Přesto jsme mohli bodovat, ale Stadionu se podařilo vsítit třetí branku. V závěru jsme byli posláni do čtyř po hodně kontroverzním rozhodnutí sudích za příliš mnoho hráčů,“ říkal hodně rozladěný kouč Jindřich Lidický.

První vítězství pro Narko

Branky: 10. Válek (Gaspar), 38. Šik (Havelka, J. Dvořák), 52. Šik (Flynn) – 19. Zikmund (Vampola), 31. Vampola (Zelingr). Rozhodčí: Vágner, Zubzanda – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:8, navíc Hajný (Kladno) 10 minut, využití: 0:0, oslabení: 0:0. Diváci:  1286.

Sestava: Brízgala – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Říha, Kehar – Zikmund, Vampola, Kubík – Kružík, Kubík, Redlich – Vildumetz,  Svedlund, Jelínek – Š. Bláha, Filip, Hajný.

V pátek hasiči z Kladna a Rakovníka zachraňovali paraglidistu z vysokého modřínu