Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

FOTO: Slánský bike park na Hájích se rozrůstá podle přání občanů

Středa, 17. Říjen 2018 07:50

Ve slánském lesoparku Háje v současnosti probíhají práce na rozšíření zdejšího bike parku. Kubíky navážené zeminy se brzy promění v závodní dráhu s překážkami. Projekt si v rámci participativního rozpočtu vybrali sami občané.

Slánský bike park na Hájích se rozrůstá podle přání občanů (Foto: KL)

Návrh se letos v hlasování občanů umístil na druhé příčce. V rámci bike parku jde o druhou etapu stavebních úprav. Sportoviště se základními prvky vzniklo už loni. S narůstajícím počtem zájemců se uchytila myšlenka na rozšíření parku o další sérii překážek ze dřeva a zeminy. Ty jsou snadno demontovatelné a přemístitelné. Projekt bude stát přibližně 270 tisíc korun.

Čtěte také:

Objektivem Kladenských listů: Z chátrajícího hotelu na Lapáku se stal dům duchů

„Zajímavostí je, že slánský dětský cyklokroužek je v současnosti nejúspěšnějším kroužkem v rámci celostátní akce s názvem Cycling Talent Project, založeným pro rozvoj dětské cyklistiky. Činnost cyklokroužku tak projekt zásadně podpoří a zkvalitní. Místní cyklistické nadšení dále potvrzují úspěchy slánských dětí na celostátní akci Tour de Kids (TDK) anebo organizace tradiční místní akce Cyklokros či celostátní akce Loudání Českou krajinou, která má svůj původ a tradici právě ve Slaném,“ říká starosta Slaného Martin Hrabánek, který je od počátku garantem slánské části Tour de Kids. Pod jeho záštitou se akce konala v lesoparku i letos.


Autor: (jk)


banbad