Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Vandalové v Kladně poškodili další sdílená e-kola

Středa, 17. Říjen 2018 07:40

Systém sdílených kol se v Kladně osvědčil. Jasně o tom hovoří velké množství výpůjček. Ovšem účel sdílených elektrokol si mnozí jedinci patrně mylně vyložili. Systematicky je ničí a likvidují. Poslední případ poničení kol přijali policisté minulý pátek.

Vandalové v Kladně poškodili další sdílená e-kola (Ilustrační foto: PČR)

Bicykly měly usnadnit život obyvatelům města, místo toho přidělávají vrásky provozovatelům a policii. Před časem se kola prolétla například ze Sítenského mostu nebo si zaplavala v rybníce. Nyní je vandal poničil u točny autobusů v Doberské ulici.

„V pátek 12. října jsme přijali oznámení o poškození sdílených elektro kol. Neznámý pachatel si 23. září letošního roku nejprve zapůjčil celkem tři bicykly. Před jejich zapůjčením se řádně neregistroval a následně elektrokola postupně odstavil a vyřadil je z provozu v lese u točny autobusů v Doberské ulici. Výtečník u kol nejprve poškodil ochranný box a následně odcizil baterie. Na odcizení vznikla škoda 27.300 korun a poškozením způsobil zatím nezjištěný vandal škodu 21.000 korun,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Případ je policisty prošetřován jako přečin poškození cizí věci a případ krádeže. Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Čtěte také:

Kladeňáci si sdílená kola oblíbili, denně realizují stovky jízd

 Aby se podařilo pachatele vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí nalezených jízdních kol v inkriminovanou dobu podezřelou osobu. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – město, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Autor: (red)


banbad