Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

V pátek uvede kladenské divadlo svoji letošní druhou premiéru: Rána pod pás

Úterý, 16. Říjen 2018 07:10

První premiérou nové divadelní sezony byla Babička. V pátek mohou divadelní nadšenci zhlédnout druhou premiéru, tou je Rána pod pás. Černohumorná groteska populárního amerického dramatika Richarda Dressera otevírá otázky lidské existence a neschopnosti člověka opustit známé koleje pracovní mašinérie, které nejenže neuspokojují, ale i ničí.

Ilustrační foto: KL

V průmyslovém objektu v blíže neidentifikovatelné vzdálené či blízké zemi, v korporaci produkující neznámé výrobky pracují v Kontrolním oddělení tři muži. Jejich životy se skládají z kontrolování, z cifer, kontrolování, věčné potřeby uznání a povýšení, kontrolování, podezřívání, paranoie a kontrolování. Touží po lepším a po svých ženách. Podaří se jim vybudovat přátelství a vymanit ze světa byrokratických mechanismů a vlastní neschopnosti žít? To vše se dozvíte na druhé premiéře kladenského divadla již tento pátek od 19 hodin.

překlad: Jiří Fisher

inscenační úprava: Jiří Š. Hájek | Anna Smrčková

režie, scéna a kostýmy: Jiří Š. Hájek

dramaturgie: Anna Smrčková

obsazení: Merkin – Matěj Vejdělek | Dobbitt – Tomáš V. Hron | Hanrahan – Viktor Zavadil

Čtěte také:

Na co se můžete tento týden těšit v kladenském kině Hutník

Divadlo upozorňuje diváky, že sedadla v sále nejsou číslovaná a že vstup do hlediště po začátku představení nebude bohužel již možný. Vzhledem k technické náročnosti inscenace je sál otevřen 10 minut před začátkem představení.

Autor: (red)