Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Kladenští baseballisté Miners zakončili letošní sezonu ve velkém stylu

Pondělí, 15. Říjen 2018 07:30

„Safe!“ „Out!“ a podobné výkřiky mohli obyvatelé Kladna slyšet z baseballového hřiště Miners Kladno. Probíhalo tam jejich každoroční zakončení sezony. Hráči, rodiče a fanoušci se sešli i díky počasí v hojném počtu, aby zhodnotili uplynulý rok, odměnili hráče jednotlivých kategorií a také se utkali v přátelských, ale přesto nekompromisních utkáních. V plánu byly zápasy rodičů proti dětem či rodiče versus rodiče.

Foto: Jan Motejzík

Zakončení sezony patří k těm z akcí, kde se svět sportovců, rodičů a fanoušků vzájemně propojí, kde rodič nemusí jen fandit, ale může zkusit jaké to je stát tváří v tvář nadhazovači a trefit letící nadhoz. Jak těžké je být v poli v podřepu připraven chytat odpal a jak moc z toho bolí nohy. Pro děti i starší hráče je to možnost se setkat s hráči ostatních kategorií a samozřejmě ukázat rodičům svůj baseballový svět z druhé strany.

Čtěte také:

Kladenský Alpiq doslova vybojoval výhru v Sudoměřicích

 Při vyhlášení výsledků a ocenění jednotlivých hráčů zmínil prezident klubu Miners Petr Baroch, jaký kus cesty za několik málo let ušli. Ze začínajícího klubu se stává renomovaný soupeř, který dnes stojí bok po boku tradičním pražským týmům. Nastupující generace, nyní ve věku 8-10 let, na letošním největším středoevropském turnaji First Cup smetla pražské týmy a umístila se na úžasném 5. místě. Pokud se podaří vybudovat hráčům kvalitní zázemí a sportovní areál, který umožní standardní tréninkové podmínky, můžeme se těšit na další úspěchy, na které mají kladenští Minersáci našlápnuto. Vybudováním baseballového areálu by se Kladno jako město sportu mohlo stát místem, kde fanoušek zažije pravou americkou atmosféru basebalového turnaje.


Autor: Radka Jakubová


banbad