Central Tři sestry XINDL X Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • Nohavica

Matka zlodějka v kladenských obchodech nakradla zboží za osm tisíc, věci schovávala do kočárku

Pondělí, 15. Říjen 2018 07:20

Šestatřicetiletá žena z Kladna během necelého měsíce opakovaně kradla na různých místech v Kladně. Brala vše od dětského oblečení až po kostku másla. Lup vždy uschovala do dětského kočárku a bez zaplacení odešla.

Ilustrační foto: KL

Její aktivitu odhalili policisté operativním šetřením při prohlížení kamerových záznamů. Poprvé kradla na konci srpna, když v kočárku přes pokladní zónu propašovala čtyři nutrilony. Její další aktivitu pak policisté zaznamenali 13. září, kdy v drogerii „za pět prstů“ nakoupila balzám na rty, pět šamponů, sprchový gel nebo tužkové baterie.

Vůbec nejproduktivnější byla v sobotu 15. září. V celkem čtyřech obchodech brala vše, co jí přišlo pod ruku. Krom svetrů, mikin či džínsů si do kočárku přibalila také limonádu a pramenitou vodu. O dva dny později pak kradla naposledy. V supermarketu se pokusila bez placení odejít se šesti kostkami másla. Tentokrát už ji však zachytil pracovník ostrahy.

Čtěte také:

Kladenští strážníci vyrazili za dětmi do základních škol

Sečteno a podtrženo v kočárku během několika týdnů propašovala zboží za necelých osm tisíc korun. Svému dítěti tak připravila „pěkný“ start do života. Nejprve ho zneužila pro trestnou činnost, teď ho možná bude muset opustit.

„Žena čelí obvinění z trestného činu krádeže, za což jí hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ vyčíslila pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Autor: (jk)


banbad