HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
  • SBF
  • J.A.R

Kladenské aerobičky zazářily na republikovém mistrovství

Pátek, 12. Říjen 2018 07:20

Víkendové Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku vyšlo děvčatům z Kladna náramně. Úspěchy sklízely hned tři kladenské kluby: Aerobic Dancers, Fit studio Venuše a Sport Academy.

Nejprestižnějšího závodu milovníků dynamického sportu se v Praze zúčastnilo přes 700 závodnic a závodníků, Kladno dodalo hned tři týmy.

Aerobic Dancers Kladno

Aerobis DAncers Kladno

Klub Lenky Procházkové se radoval v  kategorii fitness aerobik grande. L. Novotná, N. Šubinová, E. Páleníčková, L. Schöppelová, S. Smrčková a A. Zderadičková sestavou „Cirkus“ zastínily své konkurentky a braly zlaté medaile. Navíc obhájily titul „Excelent“ za dokonale předvedený výkon na závodní ploše.

Mladší kolegyně zlatých děvčat se také nenechaly zahanbit. Juniorky E. Bízková, K. Charvátová, N. Dryjáková, N. Cmuntová, K. Sobotková, T. Machová a A. Štveráková se vytáhly a braly stříbro.

Oba medailemi ověnčené týmy čeká příští týden mistrovství světa v Holandsku, kde budou děvčatům největšími konkurenty týmy z Ruska a Belgie.

Oba uvedené úspěšné medailové týmy Aerobic Dancers Kladno čeká příští týden v jejich kariéře další důležitý závod, a to mistrovství světa, které se koná v Holandsku. Největšími soupeři nejen kladenských aerobiček budou obávané týmy především z Ruska a Belgie.

Fit studio Venuše Kladno

Venuše se předvedly především ve stepech. Nejmladší dívky od osmi do deseti let startovaly na šampionátu vůbec poprvé a hned ho opanovaly. Krom zlaté medaile daly zakladatelce studia Zoře Moudříkové velký příslib do budoucna.

To nejstarší tým, děvčata od sedmnácti let nahoru, už společně cvičí deset let. Zkušenosti se jim v Praze podařilo přetavit v titul vicemistryň republiky. Teď se připravují na mistrovství světa v holandském Leidenu. Na jarním mistrovství Evropy získaly svěřenkyně Ivety Radostové bronz.

Druhý tým, dospělý tým Venuše, vybojoval na mistrovství v Praze čtvrté místo stejně jako na evropském šampionátu v Karlových Varech. Juniorky od 14 do 16 let obsadily se svou sestavou ve stylu Roztleskávaček v nejpočetnější kategorii sedmé místo. Kadetky od 11 do 13 let získaly za krásnou sestavu 5. místo.

Sport Academy

Klub sester Proškových byl o víkendu vůbec nejúspěšnějším klubem. Jeho zástupkyně vybojovaly zlatou a tři bronzové medaile.

Sestava „Xena“ vynesla děvčatům v kategorii od 11 do 13 let titul mistryň republiky v kategorii Aerobik Performance. E. Růžková, T. Filipovská, Z. Vavříková, S. Belzová a K. Hájková po perfektním výkonu s nadějemi vyhlížejí mistrovství světa.

Bronz braly hned tři party. Ta první ve složení A. Hrabovská, L. Melková, M. Filipovská, K. Hájková a S. Belzová bodovala v kategorii Aerobik Performance v kategorii 14 až 16 let. Ve stepech od 11 do 13 let zase uspěly A. Polcarová, N. Doušová, M. Chaloupková, A. Božič a V. Karbanová. Do třetice třetí místo si v duelech vybojovaly E. Růžková a T. Filipovská. Další týmy Sport Academy obsadily čtvrté, šesté a deváté místo.