Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO: Rytíři se na výhru nad Havířovem dost nadřeli

Středa, 10. Říjen 2018 20:41

Další tři body si připsali do tabulky Chance ligy Rytíři Kladno. Po průměrném výkonu zdolali AZ Residomo Havířov 3:2, když výraznou měrou se na výhře podílel dvougólový Petr Vampola.

Foto: Kateřina Peterková

 Rytíři Kladno – AZ  Residomo Havířov 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)

Po zranění oblékl dres Rytířů opět Kaut. Všeobecně se počítalo, že domácí si poradí snadno s v poslední době neúspěšným Havířovem, který dokonce doma prohrál i s poslední Kadaní. Kladno vstoupilo do zápasu ležérně a brzo pykalo. Haas ujel v pohodě podél mantinelu, dostal se před Cikánka a přihrál volnému Marunovi, který hned otevřel skóre. Kladeňáci se rozjížděli jen pomalu. Ve druhé části první dvacetiminutovky hrála obě mužstva v oslabení kvůli špatnému střídání. Residomo svou šanci nevyužilo, zatímco Středočeši ano. Brilantní nahrávku Říhy usměrnil za záda brankáře Bláhy Vampola, který překonal havířovského brankáře ještě jednou těsně před odchodem do kabin.

Začátek druhého pokračování začal tlakem Středočechů, ale moravský celek odolal. Následující minuty příliš pohledného hokeje nenabídly. To platilo i pro přesilové hry, kdy oba gólmani neměli moc práce. A to i v době, kdy Středočeši hráli sedmdesát pět vteřin přesilovku pět proti třem! Nebylo divu, že skóre utkání zůstalo i po čtyřiceti minutách hry nezměněno.

Hosté se však nechtěli z dvoudenního „zájezdu“ do Čech (včera prohráli v Českých Budějovicích 1:5) vracet s prázdnou. Bednář nahodil puk na kladenskou svatyni a Cikánek si nešťastně srazil puk do vlastní branky. AZ mohl jít do vedení při pobytu Hajného na trestné lavici, ale málem inkasoval, protože Zelingrovu ránu havířovský brankář s obtížemi vyrážel. Rytíře znovu poslal do vedení křížnou střelou do šibenice Hajný těsně po odpykání trestu. V závěru dvě vyložené příležitosti Redlicha resp. Zikmunda Bláha zlikvidoval. K power-play se již hosté nedostali, protože hráli pouze ve čtyřech.


Jiří Režnar (Havířov) : Určitě jsme měli na to, abychom si z Kladna odvezli minimálně bod. Sice jsme se ujali vedení, ale potom jsme udělali dvě chyby, které soupeř využil. Trochu jsme měli obavy, jestli po včerejším zápase v Českých Budějovicích vydržíme fyzicky zvláště, když v sestavě hráli čtyři dorostenci. Neodpadli jsme, ale bohužel body nevezeme.

Jindřich Lidický (Kladno): Nehráli jsme dobře na rozdíl od soupeře. Jsme rádi za ubojované vítězství s trochou „kliky“. Radovali jsme se, že jsme dali branku z klasické přesilovky, ale další dlouhá početní výhoda dvou hráčů na ledě byla z naší strany opět sehraná doslova blbě.


Branky: 17. Vampola (Říha, Nash), 20. Vampola (Strnad), 48. Hajný (Kaut) – 2. Maruna (Haas), 42. Bednář (Maruna). Rozhodčí: Souček, Jechoutek – Maštalíř, Bosák. Vyloučení: 5:8, využití: 1:0, oslabení: 0:0. Diváci: 2028.

Kladno: Cikánek – Nash, Svedlund, Hořava, Zelingr, Říha, Kehar, Zajíc – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Kaut, Redlich – Vildumetz, Zikmund, Hajný – M. Bláha, Filip, Jelínek.

 


Autor: (rc)


banbad