Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

V Kladně se již dostanete do Švermova i Slánskou ulicí

Čtvrtek, 11. Říjen 2018 07:10

Kladenští se dočkali. Švermov bude s centrem Kladna propojen bezpečným, dva metry širokým, chodníkem. Ovšem řidičům tato výstavba nepatrně komplikovala život. Slánskou ulicí se dostali pouze ke hřbitovu. Od středy už ale mohou vjet i do ulice Na Kopci.

Foto: KL

Z důvodu výstavby chodníku mezi městskou částí Švermov a Kladnem, která začala v pondělí 10. září, byla uzavřena silnice č. II/118 v úseku ulic Na Kopci a Slánská, a to pouze ve směru do Švermova. Ve směru ze Švermova do centra byl provoz na této komunikaci nezměněn. Ovšem od středy 10. října je na tuto vozovku vjezd již povolen.

Omezení dopravy se dotklo i cestujících v autobusech. Ve směru ze Švermova sice žádná změna nenastala, ale ve směru z Kladna do Švermova nebyla obsluhována autobusová zastávka U Hřbitovů. Zastávka Na Kopci byla přesunuta na zastávku Kübeck. Od středy se vše vrací zpět na původní jízdní řád.

Čtěte také:

V neděli se bude v kině Sokol promítat a vyprávět nejen o vesmíru

 „Jelikož stavba bude probíhat celou zimu a SÚS musí provádět na této komunikaci zimní údržbu, byla na základě jednání Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje, odboru dopravy Magistrátu města Kladna a Policie ČR Územního odboru Kladno projednána změna stávajícího dopravního značení, které upravovalo v ulici jednosměrný provoz. V současné době jsou na místě nainstalovány semafory, které řídí v ulici obousměrný průjezd dopravních prostředků,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Světelné signalizační zařízení bude v provozu vždy v době provádění stavebních prací. Ty jsou každý den od ranní sedmé do odpoledních 17 hodin. V ostatním čase bude průjezd bez omezení v obou směrech.

Autor: (red)


banbad