Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Kladenské listy zvou na akce do středních Čech

Úterý, 9. Říjen 2018 11:30

Díky Kladenským listům odteď nepropásnete žádnou zajímavou akci napříč středními Čechami. Ty svojí rozlohou 10 929 kilometrů čtverečních tvoří téměř 14 procent území Česka. Žije zde 1 338 982 obyvatel. Proto jsme pro vás na týden od 1. do 7. října vytipovali tyto akce. Račte si vybrat.

Ilustrační foto: KL

Akce na týden 1.7. 10.

Vily v okolí Prahy – interiérový a oděvní design první republiky (5. 10.)
První pátek v říjnu pořádá Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy vernisáž výstavy „Prima sezóna. Vily v okolí Prahy – interiérový a oděvní design první republiky“. Vernisáž je spojena s koncertem Sester Havelkových. Touto akcí chce muzeum připomenout význam této lokality a dobu její největší slávy a zároveň pohnuté osudy obyvatel, které zpřetrhala druhá světová válka a nástup komunistického režimu. Některé domy velmi zchátraly nebo byly necitlivě přestavěny, jiné se podařilo novým vlastníkům zachránit a pečlivě zrekonstruovat. Několik objektů bylo zaneseno mezi kulturní památky. Více se dočtete ZDE:

Středočeský Gastrofestival Lysá nad Labem (5.6. 10.)
Milovníci dobrého jídla, pití i delikates se i letos setkají na Výstavišti v Lysé nad Labem. Prioritou festivalu je příprava jídel z regionálních potravin a prezentace kuchařského umění nejen profesionálů, ale i začínajících kuchařů – studentů středočeských škol. Festival jídla doplní i bohatý kulturní program. Nebudou chybět ani regionální vinaři a pivovarníci, kteří návštěvníkům naplní sklenice skvělými nápoji. Více se dočtete ZDE:

Talichův Beroun (7.13. 11.)

Mezinárodní hudební festival nesoucí jméno věhlasného dirigenta uvede množství renomovaných těles a interpretů klasické hudby. Posluchači se mohou těšit na Janáčkův komorní orchestr, Bennewitzovo kvarteto nebo Komorní filharmonii Pardubice. Festival klasické hudby zaujme i doprovodným programem. Návštěvníci se mohou těšit na přednášku muzikologa, výstavu nebo literární večer. Více se dočtete ZDE:

Letní keramická plastika v Roztokách u Prahy (23. 6. 4. 11.)
Jubilejní 25. ročník výstavy pod širým nebem, na které v působivém prostředí zámeckého parku roztockého zámku vystavuje zhruba třicítka umělců svá sochařská díla a instalace vytvořené z keramiky a porcelánu. Na této v České republice unikátní exteriérové výstavě se každoročně objevují především aktuální práce, v některých případech přímo vytvořené pro tuto akci. S českými autory se prezentují originálně smýšlející autoři z Japonska, Jižní Koreje, Německa a Slovenska. Více se dočtete ZDE:

Čtěte také:

S Kladenskými listy víte, kde tento týden fandit!

 Otec & syn – podruhé spolu ve Zbirohu  (20. 9. 21. 10.)
Muzeum J. V. Sládka  pořádá výstavu obrazů Václava a Matěje Antonína Šestákových pod názvem „Otec & syn – podruhé spolu“. Po úspěšné výstavě v Galerii Starý zámek v Hořovicích přizval Václav Šesták u příležitosti svých 65. narozenin k výstavě opět i svého syna Matěje Šestáka. Ten v umělecké tvorbě zdárně následuje svého otce. Na výstavě jsou kromě obrazů k vidění například i strašidýlka, které Šestákovi zhotovili podle Lexikonu strašidel známé babičky z Pohádkové země Vítězslavy Klimtové. Více se dočtete ZDE:

Autor: (red)


banbad