Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Ve Slaném proklouzlo do zastupitelstva osm stran a hnutí. Nejvíce mandátů získala ODS

Neděle, 7. Říjen 2018 15:44

Složení slánského zastupitelstva bude opět velmi pestré. V letošním roce si 27 mandátů rozdělí osm politických uskupení. Nejsilnější pozici pro koaliční vyjednávání má Občanská demokratická strana se sedmi křesly. Volební účast v královském městě přesáhla 39 procent.

Foto: KL

Před čtyřmi roky pustili obyvatelé Slaného do zastupitelstva devět stran a hnutí, letos o jedno méně. Výrazný nárůst preferencí zaznamenala ODS, pro kterou se rozhodlo skoro 24 procent voličů. Skoro o deset procent méně obdrželo hnutí ANO 2011, které obsadilo druhou příčku a spolu se třetí Unií pro sport a zdraví získalo po čtyřech mandátech.

Sdružení Občané města Slaného získalo přes 11 procent, Strana svobodných občanů a uskupení Naše město mají po 10 procentech. Sdružení KDU-ČSL a nezávislých kandidátů oslovilo osm a půl procenta voličů, jen o setiny procenta pak do zastupitelstva proklouzla SPD Tomia Okamury.

ČSSD utrpěla výprask i ve Slaném. Se ziskem lehce nad čtyři procenta bude nucena uvolnit stávající tři křesla, která v zastupitelstvu držela.

Co by to bylo za královské město, kdyby nemělo kandidáta z řad monarchistů? Michal Sklenička, jediný kandidát Koruny České, získal necelou desetinu procenta hlasů. Podpořilo ho 98 voličů.

Autor: (jk)