Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Alimenty: V Kladně dluží muž pomalu 90 tisíc, žena ze Slaného 60 tisíc

Neděle, 7. Říjen 2018 09:37

Každý otec či matka musí mít na paměti, že pokud opustí rodinu s nezaopatřenými dětmi, jsou povinni platit výživné. Ačkoli se tak ve většině případů naštěstí děje, najdou se i tací, kteří na své potomky zanevřou.

Ilustrační foto: KL

Děti. Radost i starost zároveň. Ovšem nechat je nezaopatřené? Tímto se zřejmě řídí muž z Kladna, který na své dvě dcery pomalu rok a půl neplatí výživné. Z těchto důvodů na něj jeho bývalá manželka podala trestní oznámení. To od devětadvacetileté ženy policisté přijali na počátku října.

„Podezřelým z trestného činu je muž, který od května 2017 do současnosti neplní svou vyživovací povinnost vůči svým dcerám a na alimentech dluží částku 85.400 korun,“ uvedla pro Kladenské listy policejní mluvčí Michaela Nováková.

Případ je prošetřován jako podezření z přečinu zanedbání povinné výživy a nezodpovědnému otci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.

I ve Slaném se policisté musí zaobírat neplacením výživného. Na jejich služebnu se dostavil muž, který učinil oznámení ohledně neplacení alimentů jeho bývalou partnerkou na jejich dvě děti. Šestatřicetiletá žena od května 2016 úmyslně neplnila svoji vyživovací povinnost na jedno mladistvé a jedno nezletilé dítě. Dlužná částka se vyšplhala na necelých 60 tisíc korun.

Čtěte také:

Alimenty: V Kladně dluží muž pomalu 90 tisíc, žena ze Slaného 60 tisíc

I v tomto případě policisté za toto protiprávní jednání sdělili ženě podezření z trestného činu zanedbání povinné výživy.

Autor: (red)


banbad