Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Nedůslednost a laxnost se Alpiqu nevyplatily

Sobota, 6. Říjen 2018 18:53

Po výborných výkonech se očekávalo, jak dopadnou hokejbalisté Alpiqu Kladno na půdě nepříjemného Hokejbalu Letohrad. Přestože vedli 1:0, nakonec podlehli bojovnému domácímu celku 1:2  

Ilustrační foto: KL

SK Hokejbal Letohrad – Alpiq Kladno           2:1      (0:0, 0:1, 2:0)                    

První třetina byla oboustranně opatrná. Hosté měli více ze hry, častěji stříleli, ale nechali se zbytečně vylučovat. Protože oba brankáři, domácí Šimara i hostující Jirotka, chytali bezchybně, skončila úvodní část „bezbrankově“.

Druhé pokračování začalo pro Kladeňáky úspěšně. Dvojnásobné vyloučení domácích hráčů potrestal po hezké kombinaci Šíma. Následně se hra rozdrobila do vzájemných potyček a vyloučení, ale stav se nezměnil.

Letohrad hned po druhé změně stran začal praktikovat živelný hokejbal, se kterým si hosté nevěděli rady. Brzy se jim podařilo vyrovnat Faltusem. Alpiq se sice tlačil do koncovky, ale na výborného Šimaru nedokázal najít recept. Utkání nakonec rozhodla hra pět na čtyři. Domácí hráli přesilovku a Lux čtyřicet vteřin před sirénou doslova propasíroval puk za Jirotku. Hosté ještě zkusili vylepšenou power-play šest proti čtyřem, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Čtěte také:

Výhru SK Kladno zajistil devatenáctiletý Vladimír Procházka

„Co je platné, že jsme měli více příležitostí než soupeř, vstřelili jsme jen jediný gól, navíc z dvojnásobné výhody. Ve třetí třetině naši hráči nedokázali dodržet taktiku, kterou jsme jim „naordinovali“. Domácí začali běhat a bojovat, nejdříve vyrovnali a v závěru využili naší nedůslednosti a laxnosti a vsítili vítězný gól,“ nehledá výmluvy kouč Drahomír Kadlec.

Branky: 32. Faltus (Věchet, Teplý), 45. J. Lux (Krejsa, Halbrštát) – 19. Šíma (Špaček, Hrabár). Rozhodčí: Černý – Olesz. Vyloučení 7:8, přesilovky: 1:1, oslabení: 0:0.

Sestava: Jirotka – Šícha, Hrabár, Haisman, Pliml, Soukup, Dědič – Schnaubelt, Šíma, Špaček – Procházka, Prokop, Kohout – Barnošák, Eitler, Pražák.

Autor: (rc)


banbad