HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
 • SBF
 • SAMK
 • J.A.R

Jan Pejša: Je to stále dokola, sráží nás nízká produktivita!

Čtvrtek, 4. Říjen 2018 07:30

Fotbalový podzim rychle uhání. Máme za sebou již jeho polovinu. Hráči SK Kladno drží střed tabulky, konkrétně sedmou příčku. Jistě to není umístění, nad kterým by se jásalo. Hodnocení nechme na nejpovolanějším, kouči týmu, Janu Pejšovi.

Jan Pejša (Foto: KL)

Již jste „vydýchal“ utkání s Hostouní?

Ano. S odstupem času to člověk řeší jinak. Již po utkání to nebylo z mé strany tak emotivní, na rozdíl od kluků, kteří cítili křivdu hlavně kvůli samotnému závěru. Zápas nebyl z naší strany herně špatný, bohužel jsme znovu doplatili na problém číslo 1, který nás trápí od začátku sezóny, neproměňování šancí. Co je platné, že si dokážeme vypracovat čtyři, pět příležitostí, když je nedokážeme proměňovat. Nejsme schopní dát gól.

I proti Hostouni jste si vypracovali více šancí než soupeř, ale gólový efekt je nulový. To se prakticky opakuje každé utkání. Cítíte, že právě absence produktivních útočníků sráží výkony celého týmu? 

Jednoznačně. To musím potvrdit. Trochu s nadsázkou říkám, že praktikujeme herní systém 4 – 6 – 0, se kterým jeden čas hrála španělská reprezentace. Hrajeme bez typického hrotového útočníka. Aleš Nesládek se sice vrátil po trestu do kádru, ale ani on není hrotový útočník, spíše podhrotový hráč. Stále se opakuji, ale koncový útočník nám hodně chybí!

Při hodnocení se nejdříve zastavme u MOL Cupu. Po dlouhé době Kladno hrálo alespoň druhé kolo, kde nešťastně vypadlo s druholigovým Ústím nad Labem. S účastí v poháru jste jistě spokojen?

Pochopitelně. Při troše štěstí a trochu i s pocitem křivdy jsme mohli postoupit a hrát proti Slavii Praha. V Českém poháru jsme se prezentovali úspěšně.

Zatím jste sehráli osm utkání ve Fortuně divizi, z toho pětkrát jste hráli doma a máte zisk dvanácti bodů. Jak hodnotíte vystoupení celku?

Všichni jsme čekali daleko více. Vezmu příklad tří zápasů. S Brandýsem, Ostrou nebo Libiší jsme měli získat po třech bodech, bohužel z nich máme jen tři! V opačném případě bychom měli o šest bodů více a pohybovali bychom se  na špici tabulky. Což v silách týmu určitě je. Jak mohou fanoušci posoudit, náš herní projev není špatný, i když jsou v něm chyby. Ale je to stále dokola. Sráží nás nízká produktivita. Proto jsme tam, kde jsme.

V létě bylo jasné, že největší posilou bude příchod Antonína Holuba, který se stal zároveň kapitánem. Jak jste spokojen s jeho výkony?

Všichni vidí, že s výkony Tondy stoupá a klesá výkonnost týmu. Když si promítnu všech osm kol, tak potvrzuje svoje vysoké kvality a jen výjimečně má jeho výkonnost menší výpadky.

Je možnost zlepšení střelecké produktivity, když přestupní termín již dávno skončil. Jak budete chtít hráče „nabudit“, aby konečně začali dávat branky?

Na tréninku můžete nacvičovat různá zakončení, ale při zápasu je všechno jinak. Více natrénovat nelze. Musíme jen doufat, že kluci, jako Šíma, Čížek nebo Tóth, kteří se dokáží gólově prosadit, přece jenom najdou střeleckou mušku. To platí i pro standardní situace, kdy se dokážeme k finálové hlavičce dostat, ale střílíme málo branek. Je to začarovaný kruh!

Čtěte také:

Povinná výhra Rytířů na ledě Kadaně

Máte dvanáct bodů. S jakým bodovým ziskem budete spokojen po podzimu?

Tým dokáže porazit kohokoliv, ale nechci říkat, že všechno vyhrajeme. Jsem přeci jenom realista. Ale na zisk dvaceti čtyř nebo dvaceti pěti bodů můžeme dosáhnout. Co bude případně navíc, to bude jenom plus.

Je za námi teprve o něco více než čtvrtina soutěže. Překvapila vás výkonnost některého ze soupeřů?

O kvalitě Hostouně nebo Zbuzam se vědělo již před začátkem divize. Ale pro mě jsou zatím překvapením výkony Brandýse, který se drží mezi nejlepšími. Jinak se potvrzuje, že výkonnost týmů je hodně vyrovnaná, o čemž svědčí pohled na tabulku.

Autor: (rc)


banbad


 1. sport

  Kladeňáci zvládli penalty a vezou z Meteoru dva body

 2. zprávy

  V Kladně vyřídí operátoři záchranky až 1500 hovorů denně

 3. zprávy

  Sedmileté Amálce z Doks přispívá na rehabilitační pobyty Dobrý anděl

 4. sport

  Volejbalisté Kladna nezvládli další tie-break, tentokrát ve Zlíně

 5. sport

  Gólová přestřelka nakonec znamenala dva body pro kladenské Rytíře

 6. foto

  FOTO: Plzeňská zeď jménem Navara vychytala hráče Alpiqu

 7. zprávy

  Kladenští musheři zahájili letošní sezonu v Abertamech

 8. zprávy

  Ve Slaném se zrodila koaliční dohoda, starosta Hrabánek zůstane ve funkci

 9. foto

  FOTO: Na kladenské škole E. Beneše odhalili historické fresky

 10. rozhovor

  Jiří Klesnil: Se sezónou jsem maximálně spokojený!

 11. foto

  FOTO: Ve Slaném je od čtvrtka namontován babybox nové generace

 12. pozvánka

  Žáci kladenských škol mohou navštívit zákulisí Centralu Kladno

 13. foto

  Při dopravní nehodě u Hořešovic vyhasl život řidiče dodávky

 14. zprávy

  Kladenské Vánoce v ohrožení? Rada města zrušila zakázky na jejich zajištění

 15. pozvánka

  Kladenská nemocnice bude slavit Světový den seniorů, kostí a kloubů

 16. zprávy

  Provoz ekologického střediska Čabárna podpoří krajská dotace

 17. pozvánka

  Zlonické železniční muzeum hostí oslavy 700 let obce Lisovice

 18. krimi

  Vandal se v Kladně vyřádil na octavii, škoda jde do desetitisíců

 19. pozvánka

  Legendární Horkýže Slíže míří do Kladna! A bude to nářez

 20. zprávy

  Preventivní semináře o kybernetické kriminalitě míří i do kladenských škol