Mikuláš v Centralu Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
 • SBF
 • SAMK
 • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Jan Pejša: Je to stále dokola, sráží nás nízká produktivita!

Čtvrtek, 4. Říjen 2018 07:30

Fotbalový podzim rychle uhání. Máme za sebou již jeho polovinu. Hráči SK Kladno drží střed tabulky, konkrétně sedmou příčku. Jistě to není umístění, nad kterým by se jásalo. Hodnocení nechme na nejpovolanějším, kouči týmu, Janu Pejšovi.

Jan Pejša (Foto: KL)

Již jste „vydýchal“ utkání s Hostouní?

Ano. S odstupem času to člověk řeší jinak. Již po utkání to nebylo z mé strany tak emotivní, na rozdíl od kluků, kteří cítili křivdu hlavně kvůli samotnému závěru. Zápas nebyl z naší strany herně špatný, bohužel jsme znovu doplatili na problém číslo 1, který nás trápí od začátku sezóny, neproměňování šancí. Co je platné, že si dokážeme vypracovat čtyři, pět příležitostí, když je nedokážeme proměňovat. Nejsme schopní dát gól.

I proti Hostouni jste si vypracovali více šancí než soupeř, ale gólový efekt je nulový. To se prakticky opakuje každé utkání. Cítíte, že právě absence produktivních útočníků sráží výkony celého týmu? 

Jednoznačně. To musím potvrdit. Trochu s nadsázkou říkám, že praktikujeme herní systém 4 – 6 – 0, se kterým jeden čas hrála španělská reprezentace. Hrajeme bez typického hrotového útočníka. Aleš Nesládek se sice vrátil po trestu do kádru, ale ani on není hrotový útočník, spíše podhrotový hráč. Stále se opakuji, ale koncový útočník nám hodně chybí!

Při hodnocení se nejdříve zastavme u MOL Cupu. Po dlouhé době Kladno hrálo alespoň druhé kolo, kde nešťastně vypadlo s druholigovým Ústím nad Labem. S účastí v poháru jste jistě spokojen?

Pochopitelně. Při troše štěstí a trochu i s pocitem křivdy jsme mohli postoupit a hrát proti Slavii Praha. V Českém poháru jsme se prezentovali úspěšně.

Zatím jste sehráli osm utkání ve Fortuně divizi, z toho pětkrát jste hráli doma a máte zisk dvanácti bodů. Jak hodnotíte vystoupení celku?

Všichni jsme čekali daleko více. Vezmu příklad tří zápasů. S Brandýsem, Ostrou nebo Libiší jsme měli získat po třech bodech, bohužel z nich máme jen tři! V opačném případě bychom měli o šest bodů více a pohybovali bychom se  na špici tabulky. Což v silách týmu určitě je. Jak mohou fanoušci posoudit, náš herní projev není špatný, i když jsou v něm chyby. Ale je to stále dokola. Sráží nás nízká produktivita. Proto jsme tam, kde jsme.

V létě bylo jasné, že největší posilou bude příchod Antonína Holuba, který se stal zároveň kapitánem. Jak jste spokojen s jeho výkony?

Všichni vidí, že s výkony Tondy stoupá a klesá výkonnost týmu. Když si promítnu všech osm kol, tak potvrzuje svoje vysoké kvality a jen výjimečně má jeho výkonnost menší výpadky.

Je možnost zlepšení střelecké produktivity, když přestupní termín již dávno skončil. Jak budete chtít hráče „nabudit“, aby konečně začali dávat branky?

Na tréninku můžete nacvičovat různá zakončení, ale při zápasu je všechno jinak. Více natrénovat nelze. Musíme jen doufat, že kluci, jako Šíma, Čížek nebo Tóth, kteří se dokáží gólově prosadit, přece jenom najdou střeleckou mušku. To platí i pro standardní situace, kdy se dokážeme k finálové hlavičce dostat, ale střílíme málo branek. Je to začarovaný kruh!

Čtěte také:

Povinná výhra Rytířů na ledě Kadaně

Máte dvanáct bodů. S jakým bodovým ziskem budete spokojen po podzimu?

Tým dokáže porazit kohokoliv, ale nechci říkat, že všechno vyhrajeme. Jsem přeci jenom realista. Ale na zisk dvaceti čtyř nebo dvaceti pěti bodů můžeme dosáhnout. Co bude případně navíc, to bude jenom plus.

Je za námi teprve o něco více než čtvrtina soutěže. Překvapila vás výkonnost některého ze soupeřů?

O kvalitě Hostouně nebo Zbuzam se vědělo již před začátkem divize. Ale pro mě jsou zatím překvapením výkony Brandýse, který se drží mezi nejlepšími. Jinak se potvrzuje, že výkonnost týmů je hodně vyrovnaná, o čemž svědčí pohled na tabulku.

Autor: (rc)


banbad


 1. pozvánka

  Ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně se budou zpívat koledy

 2. krimi

  Kladenští strážníci přistihli sprejery přímo při činu

 3. pozvánka

  Kladenský aquapark připravil pro děti vstupné za korunu

 4. krimi

  Poznáte na fotografii vandala, který v Kladně poničil škodovku?

 5. foto

  FOTO: Kladenští Rytíři zdolali na domácím ledě ostravskou Porubu

 6. rozhovor

  Kladenská nemocnice nabízí ženám řešení myomatózy

 7. krimi

  Muž z Kladna byl okraden v pražském metru, policie zveřejnila fotku pachatele

 8. krimi

  Podvodníci v Kladně okradli seniorku přímo v jejím bytě

 9. foto

  FOTO: Ve středu se po kladenské nemocnici procházeli čerti, andělé a Mikuláš

 10. pozvánka

  Vánoční koncert „Hvězdička betlémská“ rozezpívá děti v kině Hutník

 11. video

  VIDEO: V kladenském Centralu si děti užily Mikulášskou stezku

 12. pozvánka

  Za jednu vstupenku na Vsetín i na Karlovarsko!

 13. sport

  Orli si dolétli do maďarské Kazinbarciky pro další postup v CEV Cupu!

 14. foto

  Cvičný požár kladenského věžáku přilákal spoustu zvědavců

 15. zprávy

  Slánskou plovárnu čeká rekonstrukce, náklady mohou přesáhnout sto milionů

 16. zprávy

  Občané Kladna dostanou více možností zapojit se do správy města

 17. foto

  FOTO: Kladnem projel už podesáté průvod Mikuláše, čertů a andělů

 18. pozvánka

  Kladenské kino Sokol pořádá tradiční předvánoční jarmark

 19. povidka

  Povídka Kladenských listů: Ježibaba vypravuje

 20. zprávy

  Nové vytápění ušetří slánské nemocnici náklady