Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Povinná výhra Rytířů na ledě Kadaně

Středa, 3. Říjen 2018 20:38

Za třemi body odjeli Rytíři do Kadaně, kde je čekal poslední celek tabulky, místní Trhači. Hosté si bez větších problémů odvezli vítězství v poměru 3:0.

Povinná výhra Rytířů na ledě Kadaně (Ilustrační foto: KL)

Trhači Kadaň – Rytíři Kladno  0:3  (0:1, 0:1, 0:1)

Hosté jako velký favorit proti poslednímu mužstvu Chance ligy začali hned přesilovou hrou. Bohužel v trendu posledních utkání. Prakticky brankáře Kuchaře neohrozili. Teprve až téměř v polovině úvodní části měl první příležitost Vildumetz, ale kadaňský brankář si jeho teč pohlídal. Trhači zahrozili při své početní výhodě, ale Kůs přestřelil Brízgalovu klec. Bezbrankový stav nezměnil ani Svedlund, jehož ránu do odkryté branky zneškodnil parádním zákrokem domácí strážce svatyně. Ale právě on se podílel na vedoucí brance Středočechů. Zikmund využil jeho chyby a poslal svůj tým do vedení.

Druhá třetina začala velkými šancemi domácích Kůse a Vágnera v oslabení, ale hosty podržel Brízgala. Další možnost vyrovnat měl Tupý v přesilovce, ale touš mu přeskočil hůl. Rytíři hráli v polovině zápasu tři čtvrtě minuty přesilovou hru pět ku třem, o chvíli později měli stejnou výhodu další půlminutu, ale bez brankového efektu! Teprve ve hře pět na čtyři se prosadil dorážkou Kehar.

Čtěte také:

Slánský triatlonista Tomáš Renč ovládl Český pohár a chystá se do Barcelony

Kadaň nerezignovala. Snažila se o nápor, ale její snahu brzdila nepřesnost a kvalitní obranná činnost Kladna. Hosté se soustředili na udržování dvoubrankového náskoku. Poslední možnost na zdramatizování stavu měli Trhači šest minut před sirénou při vyloučení Kružíka. Ale pokus Lukáše Říhy mladý kladenský gólman kryl, stejně jako následně ránu Šulka. Definitivně smazal všechny snahy domácích Redlich, jenž využil nahrávku Zikmunda. V poslední minutě zkoušeli Trhači hru bez gólmana, ale čisté konto Brízgalovi nepokazili.


„Určitě to byla povinná výhra. I když Kadaň je přece jen konsolidovanější než na začátku soutěže a měla několik nebezpečných situací, ve kterých nás podržel Brízgala. Bohužel stále špatně hrajeme přesilovky, nezvládli jsme hned dvě, i když jsme měli výhodu dvou hráčů na ledě.  Stále nám chybí čtveřice zraněných – Jágr, Kaut, Machač a Š. Bláha,“ říká trenér Jindřich Lidický.


Branky: 18. Zikmund, 33. Kehar (Vildumetz, Zikmund), 59. Redlich (Zikmund, Hořava). Rozhodčí: Souček, Grech– Kotlík, Coubal. Vyloučení: 7:4, využití: 0:0, oslabení: 0:1. Diváci:  540.

Sestava: Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Zelingr, Hořava, Kehar – Svedlund, Vampola, Strnad – Kružík, Kubík, Redlich – Vildumetz, Zikmund, Hajný– Jelínek, O. Bláha,  M.  Bláha.

Autor: (rc)


banbad