Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Sítenský most se dočká zabezpečení, druhý Nuselák ale nečekejte

Úterý, 2. Říjen 2018 07:10

Narůstající počet sebevrahů, kteří si pro svůj odchod ze života vybírají Sítenský most, a tlak části veřejnosti dohnaly město Kladno k řešení palčivého problému. Bariéry podobné těm na pražském Nuselském mostu však v Kladně, alespoň zatím, nečekejte. Od října bude objekt střežen novým kamerovým systémem doplněným laserovou závorou.

Sítenský most se dočká zabezpečení, druhý Nuselák ale nečekejte

Podle policejních statistik si most na Sítné v uplynulých šesti letech pro odchod ze světa vybrala bezmála jedna desetina kladenských sebevrahů. Svůj život zde ukončilo nebo se o to pokusilo 23 lidí.

Dosud sloužící otočná kamera nedokázala spolehlivě monitorovat veškerý pohyb na mostě. Nová statická kamera, která stávající otočnou doplní, dokáže stále kontrolovat celý prostor. Laserová závora pak dovede detekovat jakýkoli nestandardní pohyb u zábradlí a upozornit obsluhu kamerového systému. Na základě jejího vyhodnocení tak může na místo ihned vyjet hlídka.

Kamery, které dodá vítěz už skončeného výběrového řízení, by měly být hotovy do poloviny října. Město za ně zaplatí 400 tisíc korun.

Nový zabezpečovací systém je snad alespoň částečnou satisfakcí pro ty, kteří doufali v zahrazení okrajů mostu. Ožehavé téma vyústilo v petici za důsledné zabezpečení poté, co se v loňském roce pokusil o sebevraždu teprve šestnáctiletý student. Na rozdíl od mnohých před ním však dostal od života druhou šanci, když jako zázrakem vyvázl s minimálními následky.

Návrh možné podoby bariér existuje. Skládají se z šikmých vzpěr s plexisklem a pletiva, které by se složitě překonávalo. Přinejmenším v současnosti se však projekt realizace nedočká. Stát by se tak mohlo v návaznosti na celkovou rekonstrukci mostu, která je výhledově nevyhnutelná.

Autor: (jk)