Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

FOTO: Na Mayrau se běžel Excalibur Race

Pondělí, 1. Říjen 2018 07:50

Extrémní překážkové závody se letos poprvé běžely v hornickém skanzenu Mayrau. Závod byl dvoudenní a účastníci na něm museli zdolat až čtyřiatřicet náročných překážek. Akci pro Kladenské listy dokumentovala na svůj objektiv Jitka Krňanská.

Na Mayrau se běžel Excalibur Race (Foto: Jitka Krňanská – KL]

Závodu, který se běžel kolem šachet i přímo jedním dolem, se celkem zúčastnilo 400 běžců včetně dětí. Do hornického skanzenu Mayrau se sjeli z celé České republiky. Sobotní, Sky, měl délku trasy kolem sedmi a půl kilometru a závodníci na něm museli zdolat čtyřiadvacet překážek. Nedělní, Hell, byl ještě náročnější. Délka trasy 10.5 kiláku a na trati rozmístěných čtyřiatřicet náročných překážek.

Na kvalitní české OCR závody, které jsou specifické svými netradičními překážkami, organizací a pravidly, dorazila s dětmi i Kladnu známá běžkyně Veronika Preti (Šimáčková). Ta na příští víkend chystá mistrovství České republiky v OCR. Více informací o jejích závodech se dočtete ZDE:

„Děti mi dnes udělaly obrovskou radost a dorazily poměřit síly na Excalibur Race. Jsou skvělé a všechny to daly na jedničku s hvězdičkou. No, a třešničkou na dortu bylo vítězství mé dcery Viky. Mám ohromnou radost a snad zase nějaký další závod ,přežijeʻ,“ vzkázala do redakce Kladenských listů Veronika Preti.


Autor: (red)


banbad