Neděle, 30. září 2018 13:49

Parádní vystoupení opět předvedli hráči Alpiqu Kladno. V domácím prostředí rozstříleli SK Sudoměřice 12:3, když o výrazné výhře rozhodli již během první patnáctiminutovky.

Alpiq Kladno – SK Sudoměřice            12:3   ( 6:1, 4:2, 2:0)

Lepší vstup si Kladno nemohlo přát. Již po necelé minutě dorazil Špaček odraženou ránu od mantinelu. Hostující Fraňo mohl srovnat, ale v dobré šanci mířil nad branku. A tak přišel trest. Hnízdil příklepem zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Od těch chvil Alpiq dominoval, hosté se pouze bránili. Katastrofa přišla pro Sudoměřice v rozmezí mezi devátou až dvanáctou minutou, kdy postupně inkasovaly góly z holí Hnízdila, Kohouta, Šímy a Eitlera. V samém závěru hráli Jihomoravané přesilovku, při které Skyba poněkud lacinou brankou skóroval.

Do druhé třetiny hosté vyměnili gólmana. Místo Lindnera nastoupil Danielik. Ten však udržel čisté konto jen necelých pět minut. Potom ho překonal střídající Prokop. Následně padly hned dva góly při přesilovce Sudoměřic. Nejdříve se v oslabení prosadil tvrdou ranou další střídající hráč Novák, ale hosté nakonec hru pět proti čtyřem využili M. Tóthem. To však nebylo do konce druhého pokračování všechno. Nejdříve pokořil sudoměřického brankáře Barnošák a jubilejní desátý zásah měl na svědomí Soukup. Poslední slovo však měli znovu hosté. Jak jinak než znovu v početní výhodě, kdy přesně zakončoval Hübl.

Poslední dějství již moc vzruchu nepřineslo. Obě družstva již dávno věděla, jak jsou karty rozloženy. Hosté měli o trochu větší motivaci hrozivé skóre přeci jen trochu kosmeticky upravit. To se jim zásluhou kladenské defenzívy nepodařilo, naopak ještě v závěru zatížili konto hostů svými druhými brankami v utkání Novák a Kohout, rovněž z přesilových her.

„Trochu jsme měli z utkání obavu, protože jsme se včera vrátili z Pardubic až po třiadvacáté hodině. Kluci ale hráli s chutí a plným přístupem a navíc se nám dařilo proměňovat příležitosti. Je vidět, že jdeme správnou cestou. Se šesti body z tohoto víkendu jsme spokojeni. Jenom mě mrzí, že jsme dnes dostali tři góly v oslabení. Když vedeme 6:1 po první třetině, není potřeba zbytečně faulovat,“ říká trenér Drahomír Kadlec.

Branky: 1.Špaček (Hrabár, Hnízdil), 4. Hnízdil (Hrabár, Špaček), 9. Hnízdil (Hrabár, Šíma), 9. Kohout (Schnaubelt), 10. Šíma (Špaček, Hnízdil), 12. Eitler (Barnošák, Soukup), 20. Prokop (Novák), 23. Novák (Šíma), 25. Barnošák (Eitler), 29. Soukup (Barnošák), 42. Novák, 43. Kohout (Pliml) – 14. Skyba (Hübl, M. Tóth), 24. M. Tóth (Fraňo), 30. Hübl (Fraňo, M. Tóth) Rozhodčí: Cícha – Pečený. Vyloučení: 4:4, využití: 3:3, oslabení: 1:0.

Kladno: Hájek – Haisman, Hrabár, Šícha, Pliml, Soukup, Dědič, Novák – Hnízdil, Šíma, Špaček – Procházka, Kohout, Schnaubelt – Barnošák, Eitler, Pražák – Důras, Prokop, Kamenár.

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

2. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol