HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • J.A.R

Sobota, 29. Září 2018 18:41

Další těžký soupeř čekal kladenské hokejisty. Rytíři Kladno hostili Jestřáby z Prostějova, a přestože dvakrát prohrávali, nakonec dokázali zvítězit v poměru 3:2.

Rytíři Kladno – Jestřábi Prostějov 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Svoji počáteční aktivitu využil Prostějov již po dvou minutách, kdy unikl Račuk, který přesně našel před brankou volného Žalčíka, a ten nedal Brízgalovi šanci. Hostující tým byl nebezpečný, hlavně když byla na ledě velice zkušená první lajna Karpov – Divíšek – Nouza a domácí brankář si nemohl stěžovat na nedostatek práce. Rytíři vážněji zaměstnali brankáře Neužila až v polovině úvodní části při přesilové hře. Kubík ve slibné šanci však hostujícího gólmana nepřekonal. Více štěstí měl Kružík, ke kterému se odrazil puk po skrumáži, a ranou bez přípravy vyrovnal. Ale do konce první dvacetiminutovky se znovu prosadil střelecky naladěný Žalčík, jenž se nejrychleji orientoval před domácí klecí.

Početní výhodu ve druhé části nevyužili jak Jestřábi, tak potřetí ani Rytíři. S jedinou příležitostí Svedlunda si Neužil poradil. Prostějovský strážce svatyně následně zářil při půldruhé minutě dvojnásobného oslabení svého týmu. Kladno vyvinulo tlak na soupeře a snažilo se hodně střílet, ale většina ran mířila mimo tyče. Nakonec však přišla chyba v rozehrávce hostů, k touši se dostal Zikmund, jenž pronikl až před brankáře, a koncovku zvládnul na jedničku. Středočeši měli více ze hry, což bylo dané i tím, že ve druhé třetině měli pětkrát početní výhodu, ale gólový efekt byl nulový.

Půl minuty po návratu z kabin se dostali Kladeňáci poprvé do vedení. Vampola hezky našel Strnada. Ten pronikl až před Neužila a zavěsil. Jestřábi vzápětí nenašli rychlou odpověď, i když hráli pět proti čtyřem. Svěřenci trenérů Lidického a Čermáka si následným náporem chtěli pojistit vedení, ale Strnad při další přesilovce se dostal až před Neužila, branku však nepřidal. Hanáci se nemohli dostat do nebezpečných situací, jako by jim docházel dech. Nakonec se nedostali ani k power-play, a tak Rytíři těsnou výhru uhájili.

Jiří Vykoukal (Prostějov): V první třetině jsme byli lepší než domácí, ale měli jsme vést tak o dvě branky. Potom jsme se však nechali zbytečně vylučovat a oslabení nás stálo hodně sil. Hned na začátku třetí části po naší chybě šli domácí do vedení a nám potom chyběly síly, abychom si z Kladna nějaký bod odvezli.

Jindřich Lidický (Kladno): Upřímně řečeno, nevstoupili jsme do zápasu dobře a jen díky štěstí jsme úvodní část prohráli jen o branku. Zvýšenou bojovností se nám podařilo průběh utkání obrátit a nakonec se štěstím i vyhrát. Co se týká přesilovek, hrajeme je opravdu blbě!

Branky: 13. Kružík (Zikmund), 36. Zikmund (Kehar), 41. Strnad (Vampola, Nash), 2. Žalčík (Račuk, Rašner), 17. Žalčík (Mikliš). Rozhodčí: Zubzanda, Kopeček – Ševic, Votrubec. Vyloučení: 4:8, využití: 0:0, oslabení: 0:0. Diváci: 1915.

Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Hořava, Zelingr, Kehar – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Zikmund, Redlich – Vildumetz, Svedlund, Hajný – O. Bláha, Filip, Jelínek.

Zdroj videa: Rytíři Kladno