HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • SAMK
  • J.A.R

Sedmdesát let svoji. Manželé Mauleovi z Kladna oslavili platinovou svatbu

Sobota, 29. Září 2018 11:30

Své ano si řekli 28. září roku 1948 v Plzni. O sedmdesát let později oslavili Olga a Miroslav Mauleovi platinovou svatbu ve svém domku v Kladně-Dubí. Hodně štěstí a zdraví do dalších let jim popřáli zastupitel města Kladna Vojtěch Volf a referentka úřadovny Dubí Pavla Vimrová.

Olga a Miroslav Mauleovi (Foto: Pavla Vimrová)

Olga s Miroslavem se seznámili v roce 1947 v Kladrubech. Pan Maule je vyučený cukrář a svou ženu potkal, když u jejích rodičů kupoval mléko pro svého otce, také cukráře. Jiskra přeskočila okamžitě a jakmile se Miroslav vrátil z vojny, oženil se.

Dáma jeho života, paní Olga, pochází z Ukrajiny. Do Čech se přistěhovala roku 1947 jen pár měsíců před osudovým setkáním. Za války působila v partyzánském oddíle a za svou činnost obdržela vyznamenání i medaili. Dnes je nejstarší válečnou veteránkou v Kladně.

Manželé mají dvě dcery a syna, devět vnoučat a 16 pravnoučat. I v úctyhodném věku jsou velmi vitální, jejich společným koníčkem jsou pravidelné procházky.

Své výročí ještě oslaví i s rodinou. Očekávají přes pět desítek svatebních hostů. Z rukou zastupitele Volfa a referentky Vimrové v uplynulém týdnu převzali dárkový balíček a květinu.  

Autor: (jk)


banbad