HORKÝŽE SLÍŽE Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO podzimní koncerty
  • SBF
  • J.A.R

Pátek, 28. Září 2018 14:16

Očekávané střetnutí mezi SK Kladno a Sokolem Hostouň moc fotbalové krásy nenabídlo. Z vítězství 1:2 se nakonec radoval hostující celek, když koncovky poločasů rozhodla poněkud kontroverzní rozhodnutí rozhodčího Štuka.

SK Kladno – Sokol Hostouň       1:2      (0:2)

První minuty byly oboustranně opatrné, mužstva se vysloveně „oťukávala“. Po čtvrt hodině měl solidní možnost hostouňský Kulhavý, ale jeho trestný kop ze 25 m skončil těsně nad břevnem. Domácí se nutili do útočení, ale chyběla přesná přihrávka. O mnoho lépe však na tom nebyla ani Hostouň. Kladno se připomnělo těsně před půlhodinou hry. Ostrou ránu z úhlu Čížka musel likvidovat gólman Kudrna, který po rozehraném rohu vytahoval z pod břevna i hlavičku Bartoše. Zaváhání Trappa mohl potrestat V. Procházka, ale nedokázal hostujícího brankáře přehodit. O chvíli později Tóth pěkně uvolnil Šímu, jenž však zbrkle zakončil. Divoký byl samý závěr poločasu. Nejdříve přesný trestný kop Marka zakončil střelou do šibenice Kulhavý a v samém závěru po situaci silně zavánějící ofsajdem vsítil druhý gól Hostouně znovu Kulhavý.

Kladeňáci se pokusili po změně stran dvoubrankovou ztrátu co nejrychleji snížit. Šíma hlavou mířil těsně nad branku. Hosté se nikam nehnali, soustředili se na pečlivou defenzívu a spoléhali na rychlý přechod do útoku. Kladno dřelo, ale rána Tótha z volného kopu skončila mimo tyče. Po ojedinělém protiútoku mohl přidat třetí zásah Kulhavý, ale Tesař byl proti. Domácí postupně zvyšovali svůj tlak, ale kontaktní gól nepřinesla ani střela Holuba, jenž netrefil odkrytou branku. Ale pět minut před koncem se kladenský kapitán pěkně uvolnil a střelou podél Kudrny „zadělal“ na dramatickou koncovku. Tu však nečekaně přerušil rozhodčí Štuk, když ukončil utkání již před vypršením stanoveného času!

Tomáš Procházka (Kladno): Do čtyřicáté minuty jsme byli lepším celkem. Ale pak jsme si bohužel nepohlídali standardku soupeře a vzápětí jsme inkasovali druhou branku po sporné situaci. Přesto chci klukům poděkovat za předvedený výkon, bohužel znovu nás zklamala koncovka, i když jsme si příležitosti vypracovali. K rozhodčímu se vyjadřovat nebudu. Góly však nedáváme.

Martin Čurda (Hostouň): Utkání bylo spíše o bojovnosti než o fotbalovosti. Z naší strany tam nebylo tolik prvků, které jinak děláme. V první půli jsme se podřídili domácím a spíše spoléhali na brejky. V závěru nám vyšla standardní situace a vzápětí brejk. Po změně stran jsme se soustředili na udržení náskoků. Co se týká sporných situací ze závěrů poločasů, jestli byl druhý gól z ofsajdu, nedovedu ze svého postavení říci. A předčasné ukončení střetnutí, je to rozhodnutí rozhodčího a do jejich výkonu se jim nepletu.

Branky: 85. Holub – 44. Kulhavý, 45. Kulhavý. Rozhodčí:  Štuk – Novotný, Vychodil. ŽK: Suchý, Tesař, Šíma, Čížek – Kudrna, Vegricht, Lohoyda. Diváci: 520.

Kladno: Tesař – Bartoš, Suchý, Hanzlík, Kalina – Holub, Pechr – Čížek, V. Procházka (75. Růžička), Šíma – Tóth (63. J. Procházka).

Hostouň: Kudrna – Vašák, Trapp, Dunderovič, Charvát – Stojka (63. Kostorek), Marek, Kulhavý, Lohoyda (87. Běleček) – Hájek, Vegricht (82. Gajecký).