Rytíři si zastříleli v Benátkách, domácím nadělili půltucet branek!

Sobota, 15. září 2018 19:48

Rytíři Kladno si vezou letos první tři body z cizího hřiště. Na ledě Benátek nad Jizerou začali skvěle, potom si situaci v průběhu utkání sami zkomplikovali, ale závěr zvládli a zvítězili 6:3.

Ilustrační foto: Veronika Víborčíková – KL

HC Benátky nad Jizerou – Rytíři Kladno  3:6  (1:3, 2:2, 0:1)

Rytíři vstoupili do zápasu snově. Během necelých tří minut vedli 3:0! Nejdříve vyloučení domácího Maiera využil Kubík, který přehodil ležícího brankáře Schwarze. V signalizované výhodě dopravil puk do branky Hajný a další faul benáteckého Dudy znovu potrestal Kubík, který trefil šibenici. Benátky se jen těžko probouzely ze šoku. Postupem doby se domácí vymanili z tlaku, pomohla jim i přesilovka. Tu sice nevyužili, stejně jako druhou, ale ta byla přerušena kvůli nedovolenému počtu Benáteckých na ledě. Při hře čtyři na čtyři se prosadilo zlobivé dítě českého hokeje Radek Duda.

Ve druhé třetině zkusili domácí Kladeňáky zaskočit aktivním nástupem. Pokus Najmana však Cikánka nepřekvapil. Stejně však dopadl před Schwarzem Redlich. Krásně se uvolnil přes tři hráče Kolmann, ale kladenský strážce svatyně vytáhl parádní zákrok. O minutu později promarněné šance určitě litoval, protože Strnad využil zmatku před domácí klecí, a hosté tak vedli znovu o tři branky. V půlce střetnutí mohl náskok navýšit Štěpán Bláha, ale svůj průnik neproměnil a znovu se naplnilo otřepané nedáš – dostaneš. Ránu Miky Cikánek vyrazil před sebe a Husa doklepl puk do sítě. Benátkám rázem narostla křídla a o dvě minuty později bylo ve skóre rozdíl jediné branky. Velký tlak před kladenskou klecí využil Průžek. A mohlo být hůře. Pobyt Hajného za katrem přinesl obrovský závar před brankou Rytířů, ale Cikánek zalehl touš na brankové čáře! V závěru druhé třetiny si šel na trestnou lavici odpočinout Duda a Machač využitou třetí přesilovkou přece jen zase dal svému týmu větší klid před odchodem do šaten.

I poslední dějství začalo příležitostmi na obou stranách, ale gólmani Cikánek a Schwarz šance útočníků zlikvidovali. Šanci na snížení promarnily Benátky při hře pěti proti čtyřem, kdy prakticky neohrozily hostující klec. Definitivní pojistku mohl přidat Vildumetz, ale „vyhořel“ na Schwarzovi. Další početní výhodu Kladno Kubíkem nevyužilo, ale už při hře pět na pět si najel na nahrávku Strnada Vampola a zápas pět minut před závěrem definitivně rozhodl.

„Začátek nám vyšel na jedničku, využili jsme dvě přesilovky a dostali se do tříbrankového vedení. Bohužel náskok naše hráče až příliš ukolébal. Benátky snížily na 3:4 a mohly dokonce i vyrovnat. Naštěstí Machač v poslední minutě druhé třetiny využil další početní výhodu, což nám dodalo přece jen větší klid. Závěrečnou dvacetiminutovku jsme již ovládli a navíc přidali další branku,“ hodnotí trenér Jindřich Lidický.

Branky: 15. Duda (Zachar), 31. Husa (Miko, Mikyska), 33. Průžek (Najman) – 2. Kubík (Říha), 3. Hajný (Zajíc, Zikmund), 4. Kubík (Machač, Říha), 27. Strnad (Vildumetz), 40. Machač, 55. Vampola (Strnad). Rozhodčí: Kašík, Vokřál – Bosák, Kotík. Vyloučení: 7:6, využití: 0:3, oslabení: 0:0. Diváci:  811.

Sestava:  Cikánek – Nash, Svedlund, Říha, Hořava, Kehar, Zelingr, Zajíc – Kubík, Vampola, Jelínek – Kružík, Filip, Redlich – Š. Bláha, Zikmund, Hajný – Vildumetz, Machač, Strnad.