Central Kladno Legenda Cafe bar Est. 2014 Badmintonové centrum v Kladně Nábor k policii Kladno
ČSAD KLADNO
  • SBF
  • SAMK
  • PRÁVNÍ PORADENSTVÍ PRO VEŘEJNOST

Kraj chce chránit silnice, předal policii vůz vybavený pro kontrolu kamionů

Pátek, 14. Září 2018 07:00

Středočeský kraj pořídil pro středočeskou krajskou policii vůz, který je speciálně upravený pro kontrolu nákladních vozidel. Bude zjišťovat, zda řidiči dodržují na území Středočeského kraje předpisy, které se týkají rozměrů, hmotnosti nebo povinných přestávek.

Kraj chce chránit silnice, předal policii vůz vybavený pro kontrolu kamionů (Foto: Středočeský kraj)

„Vůz přispěje k větší bezpečnosti na silnících a zároveň dostáváme účinný nástroj, jak komunikace chránit před nadměrným zatížením,“ uvedl ředitel Krajské policie Středočeského kraje Václav Kučera.

„Podle silničářů zničí jeden přetížený kamion silnici mnohem víc, než kdyby po ní přejelo deset tisíc osobních aut. Posílení kontroly kamionů, které vozovky nejvíc devastují, je v našem zájmu a je naší prioritou, protože do dopravní infrastruktury investujeme nemalé částky,“ říká hejtmanka Středočeského kraje.

Ta dnes předala symbolický klíč od vozu Mercedes Benz Sprinter řediteli Krajské policie Středočeského kraje Václavu Kučerovi. Zároveň hejtmanka připomněla, že kraj letos investuje do oprav silnic 3,5 miliardy korun, historicky nejvyšší částku. „Tuto sumu chceme v dalších letech navyšovat a umazávat tak dluh, který vůči komunikacím máme,“ dodala.

Speciálně vybavený vůz, který bude schopný kontrolovat hmotnost nákladních vozů, jejich rozměry a dodržování sociálních předpisů, pořídil Středočeský kraj pro policii za 5,9 milionů korun.

Autor: Nicol Lenertová


banbad